Grudziądzki chór Alla camera przebywał w Rzymie. Śpiewał przy grobie św. Jana Pawła II i w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika

To były wyjątkowe koncerty chóru Alla camera w stolicy Włoch. Reprezentował miasto podczas dwóch występów. Temu wyjazdowi patronował prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Najpierw nasz chór śpiewał przy grobie św. Jana Pawła II w watykańskiej Bazylice. W tym symbolicznym miejscu wykonał pieśni sakralne różnych epok. Co istotne, ta wyjątkowa msza i oprawa muzyczna transmitowane były na cały świat przez Radio Watykańskie, co dodatkowo podniosło rangę tego wydarzenia. Była to znakomita okazja do uczczenia 20. rocznicy nadania tytułu Honorowego Obywatela Grudziądza Janowi Pawłowi II. Drugi etap muzycznej podróży Alla camery to koncert w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. Chór zaprezentował tu szeroki wachlarz utworów – od sakralnych, przez świeckie, aż po standardy muzyki popularnej.
Chór Alla camera istnieje od stycznia 1987 roku. Od początku związany jest z Grudziądzem. Śpiewają w nim uczniowie szkół średnich, studenci i osoby pracujące, które pod dyrygenturą profesor Anny Janosz osiągnęły duży rozwój artystyczny. To właśnie Anna Janosz była pomysłodawczynią chóru i jego wieloletnią dyrygentką. Obecnie dyrygentem jest dr sztuk muzycznych Mateusz Iwanowski, posiadający bogate doświadczenie i wciąż doskonalący swoje umiejętności.

FOT. CHÓR ALLA CAMERA

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzki chór Alla camera przebywał w Rzymie. Śpiewał przy grobie św. Jana Pawła II i w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu