Jak nie drzwiami to oknem! Grudziądz walczy o drugi most. W ramach trasy S5 się nie da, to trzeba przeforsować w ramach „szprychy kolejowej”

Jak drzwiami się nie da, to trzeba wejść oknem, a cel osiągnąć. Jak w sprawie drugiego mostu pod Grudziądzem. – Niestety, z  droższego wariantu północnego przebiegu trasy S5 całkowicie zrezygnowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. A to oznacza, że nie będzie mostu na północ od Grudziądza w ramach S5. – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

– Nie poddajemy się. Będziemy dalej walczyć o drugi most dla Grudziądza i okolicznych gmin – zapowiada Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

– Ale Grudziądz drugi most mieć musi! – nie składa broni prezydent Maciej Glamowski. – Już teraz są korki na moście, a gdy remont ruszy, będzie jeszcze gorzej. To dla nas inwestycja strategiczna. O most będziemy walczyć w ramach tzw. „szprychy kolejowej”, co mogą poprzeć okoliczne gminy, włącznie z Dragaczem. Zorganizuję spotkania z wójtami, aby wspólnie wywalczyć drugi most dla Grudziądza, ale i dla okolicznych gmin. Obiekt mostowy powstałby na skraju miasta, może bardziej na wysokości gminy. Nie poddajemy się. Podejmiemy działania, by to osiągnąć i żeby to był most drogowo-kolejowy.  

Informację o całkowitej rezygnacji z wariantu północnego przebiegu trasy S5 prezydent Maciej Glamowski otrzymał podczas spotkania on-line z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wówczas zakomunikowano o planowanych przebiegach trasy S5.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jak nie drzwiami to oknem! Grudziądz walczy o drugi most. W ramach trasy S5 się nie da, to trzeba przeforsować w ramach „szprychy kolejowej”

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu