Jak przebiega budowa nowego przystanku kolejowego Grudziądz Tuszewo? Jest prawie gotowy! Nowoczesny, z podjazdem dla wózków (zdjęcia)

Pierwszy z trzech nowych przystanków kolejowych (przy trasie na Kwidzyn) wygląda znakomicie: jest wiata, ławki, tablice informacyjne, nawet pojemniki do segregowania odpadów.

Nowy przystanek kolejowy w Grudziądzu jest nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Zmieni się kategoria przejazdu kolejowego przy tej stacji, wyposażonego w półrogatki. Zwiększy się tu bezpieczeństwo.  

W Grudziądzu w krótkim czasie mają powstać trzy nowe przystanki kolejowe. Będą także: Centrum i Rządz. PKP Polskie Linie Kolejowe SA zamierzają oddać je do użytku jak najszybciej.  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Przystanek kolejowy Grudziądz Tuszewo:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jak przebiega budowa nowego przystanku kolejowego Grudziądz Tuszewo? Jest prawie gotowy! Nowoczesny, z podjazdem dla wózków (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu