Jak przyciągnąć do szpitala w Grudziądzu młodą kadrę – stażystów, rezydentów? Ma ich zachęcić pakiet dla medyka, w tym m.in. stypendium

Podstawowy magnes to zarobki, ale też inne korzyści wynikające z zamieszkania i pracy w Grudziądzu.

Pakiet dla medyka przedstawili Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i Agata Kurkowska, p.o. dyrektora szpitala.

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Grudziądzu potrzebuje młodej, wykształconej kadry. Właśnie ogłoszono w szpitalu pakiet dla medyka.

– Postaramy się w ten sposób przyciągnąć do naszego szpitala jak najwięcej młodych osób – stażystów i rezydentów. Program obejmuje szereg punktów, które mają zachęcić do rozpoczęcia w naszej placówce medycznej stażu lub rezydentury – objaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Są to między innymi kwestie finansowe, związane z organizacją życia w naszym mieście czy korzystania z miejskiej oferty. Podejmowane przez nas pilotażowe działania pokazują kolejny raz, jak ważny dla nas jest szpital i rozwój jego kadr.

Zachęcić do podjęcia pracy w grudziądzkim szpitalu powinno m.in. stypendium wynoszące 40 procent pensji, pośrednictwo w wynajęciu mieszkania, dopłata do żłobka 300 zł lub gwarancja miejsca miejsca w przedszkolu miejskim.  

Podczas prezentacji pakietu dla medyka w grudziądzkim szpitalu ustawiono plansze.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jak przyciągnąć do szpitala w Grudziądzu młodą kadrę – stażystów, rezydentów? Ma ich zachęcić pakiet dla medyka, w tym m.in. stypendium

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu