Jak zmieniały się spichlerze na przestrzeni wieków? O tym 8 sierpnia a wycieczka po zabytkowym dworcu kolejowym w Grudziądzu – 22 sierpnia!

Pasjonatom historii Grudziądza przypomina się Muzeum im. ks. dra W. Łęgi i zaprasza już 8 sierpnia (wtorek) na wykład w plenerze „Czas zaklęty w cegle”. Wstęp wolny. A 22 sierpnia – zwiedzanie dworca PKP. Zbiórka o godz. 16.30.

Spotkanie chętnych do uczestnictwa w wykładzie o spichlerzach i panoramie Grudziądza 8 sierpnia o godz. 16.30 przy Bramie Wodnej.

To atrakcja z cyklu „Muzeum na leżaku”. Tym razem historyk Paweł Urbanowski opowie jak przez stulecia zmieniała się nadwiślańska panorama Grudziądza.  

Gdzie będzie ten wykład? Na błoniach, z widokiem na grudziądzkie spichlerze historyk przeanalizuje jak ów zabytkowy zespół zmieniał się na przestrzeni wieków. Spotkanie 8 sierpnia (wtorek) o godz. 16.30 (zbiórka chętnych przy Bramie Wodnej). Wstęp wolny.

Wycieczka po zabytkowym dworcu kolejowym w Grudziądzu – 22 sierpnia

Kolejne spotkanie w ramach Muzeum na leżaku zaplanowane jest na wtorek, 22 sierpnia o godz. 16.30. Tematem będzie POCIĄG DO DWORCA. Mateusz Promiński zabierze wszystkich chętnych na wycieczkę po zabytkowym obiekcie grudziądzkiego dworca PKP. Zbiórka przed budynkiem dworca kolejowego. Wstęp wolny.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jak zmieniały się spichlerze na przestrzeni wieków? O tym 8 sierpnia a wycieczka po zabytkowym dworcu kolejowym w Grudziądzu – 22 sierpnia!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu