Jan Kaznocha, który 11 lat przepracował dla teatru jako wolontariusz przy imprezach i w archiwum, laureatem Nagrody Aleksandra 2024 (zdjęcia)

Dlaczego nie dorabia do skromnej emerytury, zamiast pracować gratis dla teatru? – Mógłbym, ale wolę robić to, w czym dobrze się czuję. Zgłosiłem się do wolontariatu, bo zachwycił mnie grudziądzki teatr, jest tu jak w rodzinie – wyznaje Jan Kaznocha.

– Zgłosiłem się do pani dyrektor po jednym z koncertów niedzielnych z prośbą, czy mógłbym pomagać jako wolontariusz. Pani dyrektor zaprosiła mnie na rozmowę i włączyłem się do pracy dla teatru. Kiedy po raz pierwszy oprowadzono mnie po gmachu teatru i zobaczyłem wszystkie sale i zakamarki od dołu do góry, spodobało mi się bardzo – wspomina Jan Kaznocha. – Dziś pamiętam już twarze stałych bywalców koncertów i spektakli. Bardzo się cieszę, kiedy widzę, że do teatru ludzie przychodzą całymi rodzinami.

– Serdecznie dziękuję za docenienie mojej pracy – powiedział po ogłoszeniu mu werdyktu Kapituły przez dyrektor CK Teatr Annę Janosz. – To ogromne wyróżnienie, jestem bardzo zaskoczony, ale szczęśliwy.

Jan Kaznocha współpracuje z CK Teatr w Grudziądzu już jedenasty rok. Pomaga podczas wydarzeń kulturalnych i w pracy teatralnego archiwum. Jest byłym bibliotekarzem, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego pasją są książki i w ogóle kultura, w tym teatr.

Członkowie Kapituły przyznając nagrodę zwrócili szczególną uwagę na wielką kulturę osobistą i pasję w działaniu Laureata.

Statuetka przyznawana jest osobom, które poprzez swoją pracę czy jakąkolwiek inną działalność w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju grudziądzkiego Teatru. Statuetka wręczona zostanie 23 marca, w  Międzynarodowym Dniu Teatru, podczas Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej.

Kapituła obradowała w składzie: Anna Janosz, Maryla Rzeszut, Karola Skowrońska, Beata Kastner, Marianna Gitner-Sawistowska, Zbigniew Kulwicki i Grzegorz Romanowski. W skład kapituły obok stałych członków, wchodzą kolejni laureaci nagrody.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jan Kaznocha, który 11 lat przepracował dla teatru jako wolontariusz przy imprezach i w archiwum, laureatem Nagrody Aleksandra 2024 (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu