Jarmark Wielkanocny na Rynku w Grudziądzu wprowadził już w mieście świąteczną atmosferę! (zdjęcia)

Odbył się po raz pierwszy otwierając nowy cykl świątecznych wydarzeń w Grudziądzu.

Były stoiska z dekoracjami wielkanocnymi, wyrobami rękodzielniczymi, domowymi przysmakami. Można było kupić bardzo ładne rzeczy i degustować pyszny żurek i chleb ze smalcem.

Jarmark Wielkanocny otworzył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Podziękował za udział w inauguracji tego wydarzenia posłance Annie Gembickiej.

Mieszkańcy Grudziądza mogli przebierać w ładnych, kolorowych wyrobach ludowych, różnych cudeńkach rękodzielnictwa, dekoracjach. Stoiska przygotowały m.in. Koło Gospodyń Wiejskich Szarnosianki i KGW z Szembruczka.

Kto nie ma czasu na przygotowanie sobie w domu stroika wielkanocnego mógł tu wybrać odpowiedni: z kurczaczkami, zajączkami, kwiatkami, baziami, barankami.  Sprzedawano też na jarmarku żywe kwiatki m.in. hiacynty i szafirki.  Można też było popatrzeć, jak wyplata się z wikliny ładne koszyki.    

Przedświątecznemu handlowi na Rynku w Grudziądzu towarzyszyły występy muzyczne i warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży w spichrzu, gdzie uczestnicy mogli wykonać zabawki z drewna.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jarmark Wielkanocny na Rynku w Grudziądzu wprowadził już w mieście świąteczną atmosferę! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu