Jeden most przez Wisłę to dla Grudziądza za mało. Władze miasta walczą o budowę w przyszłości nowego, a może nawet dwóch!

Na nowy most w Grudziądzu (a może i dwa) jest duża szansa – w ramach szprych kolejowych, których w Polsce będzie 10 (w ramach 12 tras). Powstaną one wraz z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jedna z tras pobiegnie przez obrzeża Grudziądza.

– Plany budowy kolei szybkich prędkości przewidują trasę przez obrzeża Grudziądza. Monitorujemy wszystko, co dzieje się w tym kierunku. Mamy kontakt z sejmową komisją infrastruktury – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Są duże szanse na nowy most północny, ale nie w ramach S5, tylko szprych kolejowych. Może ponadto powstać drugi most kolejowo-drogowy wzdłuż obecnego mostu Bronisława Malinowskiego. O to bardzo mocno zabiegamy.
Tymczasem trwa remont mostu B. Malinowskiego. PKP PLK SA zawarły z firmą Intop Warszawa umowę na prace remontowe w tym roku: wymianę torów i mostownic, pokrycie konstrukcji stalowej powłoką antykorozyjną. Będzie nowa aparatura sterująca ruchem kolejowym. Powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Prace te zakończą się w grudniu 2023 roku.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jeden most przez Wisłę to dla Grudziądza za mało. Władze miasta walczą o budowę w przyszłości nowego, a może nawet dwóch!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu