Jest dofinansowanie wymiany oświetlenia ulic na energooszczędne w Grudziądzu. Umowa w Toruniu podpisana

Grudziądz oszczędza. W Urzędzie Marszałkowskim Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podpisał umowę na dofinansowanie wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne, dzięki której zamontowano w mieście 354 sztuki opraw typu LED.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski z podpisaną umową na dofinansowanie wymiany oświetlenia. Z Prawej marszałek województwa Piotr Całbecki.

Wartość dofinansowania to ponad 341 tysięcy złotych, a całkowity koszt zadania sięga około 357 tysięcy złotych.

– Przy niewielkim wkładzie własnym wynoszącym około 16 tysięcy złotych zrealizowaliśmy w Grudziądzu inwestycję, która pozwala na bardzo ważne oszczędności w sferze zużycia energii – komentuje prezydent Maciej Glamowski. – Dziękuję za wsparcie marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu. Przypomnę tylko, że od dłuższego czasu modernizujemy oświetlenie uliczne w naszym mieście i wymieniamy stare oprawy na nowe w technologii LED. Ostatnio w Grudziądzu wymieniliśmy oświetlenie na energooszczędne na fragmentach kilku ulic, które są drogami wojewódzkimi: Piłsudskiego, Paderewskiego, Chełmińskiej, Warszawskiej i Szosie Toruńskiej.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jest dofinansowanie wymiany oświetlenia ulic na energooszczędne w Grudziądzu. Umowa w Toruniu podpisana

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu