Jest płyta z unikatowym koncertem Zespołu Muzyki Rozrywkowej szkoły muzycznej w Grudziądzu! Gra 35 talentów pod kierunkiem Tado Linowskiego (zdjęcia)

W Ratuszu zaprezentowano płytę – wizytówkę zdolnych, grudziądzkich muzyków spod ręki Tadeusza Linowskiego, świetnego instrumentalisty i nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Bardzo cieszy fakt, że w Grudziądzu mamy tylu utalentowanych muzyków różnych pokoleń, którzy współtworzą życie kulturalne i artystyczne miasta.

Zarejestrowany jest na niej koncert na żywo z 4 listopada 2022 roku w klubie Akcent. Wystąpił wówczas Zespół Muzyki Rozrywkowej PSM I i II stopnia z okazji swojego 30-lecia. Grali obecni i dawni członkowie tego zespołu.

Miasto umożliwiło wydanie płyty. – Na jej nagranie plus koszty ZAiKS-u wydało 7 tysięcy zł. Tadeusz Linowski i Bartosz Pierściński pracowali gratis, pro publico bono – informuje Michał Czepek, dyrektor wydziału kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.    

Wypromować płytę pomaga Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Zaprosił do ratusza jej twórców. Pogratulował i podziękował za stworzenie oryginalnej, muzycznej wizytówki miasta. Jest to seria limitowana: 500 egzemplarzy. – Będzie to płyta-prezent dla gości Ratusza. Także dyrekcja szkoły muzycznej sprezentuje ją swoim partnerom i gościom. Bardzo cieszy fakt, że w Grudziądzu mamy tylu utalentowanych muzyków różnych pokoleń, którzy współtworzą życie kulturalne i artystyczne miasta – mówił na spotkaniu 5 lutego  Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Wspaniale, że coś namacalnego zostanie po tym niepowtarzalnym koncercie.

Realizacja koncertu – Tomasz Jabłoński. Miks i mastering – Bartosz Pierściński. Pomoc techniczna – Daniel Grzybowski.

Przy udziale Urzędu Miasta i Centrum Kultury Teatr wydano pamiątkową płytę z utworami, które zabrzmiały podczas koncertu 4 listopada 2022 roku. Na jednej scenie wystąpiły wówczas trzy pokolenia muzyków – obecni uczniowie szkoły i jej absolwenci. Spotkali się w tym składzie tylko ten jeden raz. – Planujemy podobny koncert jesienią tego roku, na jubileusz szkoły – zapowiada wybitny gitarzysta basowy i nauczyciel Tadeusz Linowski. – Zobaczymy, kogo uda się ściągnąć do tego projektu, bo to nie jest łatwe, każdy ma swoje plany i nie zawsze udaje się zgrać terminy. Na pewno warto prezentować nasze, grudziądzkie talenty muzyczne. Na około 200 uczniów szkoły jest grupa 15-20 najzdolniejszych, których naprawdę można pokazać i jest się czym pochwalić.

Wśród 35 instrumentalistów, którzy wystąpili w koncercie nagranym na płycie są m.in.: Jakub Hausman, Tomasz Mądzielewski, Marcin Borowski, Marcin Partyka, Paweł Kukuła, Bartosz Pierściński, Paweł Wiśniewski, Szymon Paczkowski, Dariusz Zaleśny, Kosma Linowski, Tomasz Gust, Agata Misiak (vocal), Dominika Żyła (background vocal).

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jest płyta z unikatowym koncertem Zespołu Muzyki Rozrywkowej szkoły muzycznej w Grudziądzu! Gra 35 talentów pod kierunkiem Tado Linowskiego (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu