Joanna Brodzik i Beata Kawka wyszły do widzów, by porozmawiać o sztuce. „Wstydź się” ostatnim spektaklem Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej „W oparach absurdu” (zdjęcia)

Komediodramat „Wstydź się” z Joanną Brodzik i Beatą Kawką w sobotę wieczorem zakończył festiwalowe prezentacje. A dziś koncert Natalii Sikory i głosowanie na najlepszy spektakl festiwalu.

Dwie dobre aktorki wciągają publiczność do akcji w ośrodku, w którym kobiety poddawane są „terapii” przywracania poczucia wstydu. Władze stworzyły program Nowa Ona”, w którym panie przechodzą upokarzające treningi. Nad terapią czuwa Głos (niczym Wielki Brat) trzymający kuracjuszki w ryzach, wydając zgodę lub zakaz na prośby kobiet, które w odizolowanym od społeczeństwa ośrodku konfrontują się ze swoim wstydem. Sztuka autorstwa Weroniki Murek w reżyserii Julii Mark niesie sporo humoru ale komediodramat jest tak naprawdę horrorem, w którym kobiety przechodzą prawdziwy terror.

Joanna Brodzik (Ewa) i Beata Kawka (Lilith) po przedstawieniu wyszły do publiczności, by podyskutować o sztuce a głównie o wstydzie, który może być emocją destrukcyjną, poniżającą człowieka. Publiczność mogła zadawać pytania i prezentować swoje zdanie.

Wiele osób zrobiło pamiątkowe zdjęcia z J. Brodzik i B. Kawką. A dziś wieczorem widzowie będą głosować na najlepszy spektakl.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Joanna Brodzik i Beata Kawka wyszły do widzów, by porozmawiać o sztuce. „Wstydź się” ostatnim spektaklem Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej „W oparach absurdu” (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu