Już trzeci wielkogabarytowy transport przewieziony będzie na budowę grudziądzkiej elektrowni w nocy z 16 na 17 kwietnia

Tym razem ulicami miasta wieziony będzie olbrzymi generator prądu, który przypłynął Wisłą, na barce. Przeładowany został na brzeg na pomoście powstałym przy żwirowni.

FOT. MARYLA RZESZUT

Znów ekipy techniczne będą musiały przygotować skrzyżowanie ulic  Bydgoskiej i Chełmińskiej, by mógł tamtędy przejechać ponadnormatywny transport. Zdemontować trzeba sygnalizację świetlną i część „tramwajowej” linii energetycznej. 16 kwietnia od godz. 17.30 obowiązywać będzie ograniczenie ruchu.

Tramwaje linii nr 2 przestaną kursować 16 kwietnia po południu. Ostatni kurs z Tarpna zaplanowano na godz. 16.51 a ostatni kurs z Rządza o godz. 17.20.

Od godz. 17.13  między al. 23 Stycznia (przystanek przy Grudziądzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości) a Rządzem uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza AT. Autobusy te będą kursowały ulicami: Focha, Włodka, Chełmińską, Kraszewskiego, Konstytucji 3 Maja na Rządz i z powrotem tą samą trasą. Z częstotliwością tramwajów w dni powszednie.

Na trasie Dworzec PKP – Tarpno od godz. 17.00 uruchomiona zostanie linia tramwajowa 1. Między T1 i autobusami komunikacji zastępczej będzie można przesiąść się i jechać na jeden bilet, bez obowiązku kasowania dodatkowego biletu.

Utrudnienia w ruchu potrwają do godz. 2.00 w nocy z 16 na 17 kwietnia.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Już trzeci wielkogabarytowy transport przewieziony będzie na budowę grudziądzkiej elektrowni w nocy z 16 na 17 kwietnia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu