Już w niedzielę ostatnia odsłona festiwalu: „Kora. Falowanie i spadanie” (poza konkursem). Dobiega końca festiwal „7 Grzechów Głównych”

Po sobotnim spektaklu „Kłamstwo” już w niedzielę ostatnia odsłona festiwalu: „Kora. Falowanie i spadanie” (poza konkursem). To spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.  

W niedzielę wieczorem, na zakończenie festiwalu grudziądzka scena gościć będzie Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina, który przedstawi spektakl „Kora. Falowanie i spadanie”.

Kora Jackowska, później Sipowicz – popularna wokalistka grupy Maanam odeszła nie tak dawno, ale pozostała jej legenda i śpiewane przez nią utwory. Miała swoich gorących fanów, ale i przeciwników. To osobowość, która nikogo nie pozostawia obojętnym. Kora zawsze mówiła to, co myślała i opowiadała, jak istotną rolę w jej życiu odgrywają sny. Twórcy z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego też „wyśnili” sobie teatralny sen o niej – w spektaklu „Kora. Falowanie i spadanie”. Zabrzmią w nim największe przeboje Maanamu. Publiczność  przepłynie przez oniryczny ocean zdarzeń z życia artystki, która kochała życie. A najważniejsza w życiu była dla niej miłość.

Reżyserką jest Alina Moś-Kerger. Scenariusz: Tomasz Ogonowski.

Wystąpią: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska-Grobelna, Beata Niedziela, Wojciech Kowalski, Artur Czerwiński.

Początek spektaklu w Grudziądzu 23 kwietnia (niedziela) o godz. 19.00. Bilety w cenie 50 zł. ulgowy i 60 zł. normalny.

Głosowanie widzów na najlepszy spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej wyłoni uczestnika, który w nagrodę powróci do Grudziądza z innym przedstawieniem.

MARYLA RZESZUT

FOT. IZA ROGOWSKA

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Już w niedzielę ostatnia odsłona festiwalu: „Kora. Falowanie i spadanie” (poza konkursem). Dobiega końca festiwal „7 Grzechów Głównych”

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu