Kamienica przy ul. Kosynierów Gdyńskich 17 przekazana Publicznej Uczelni Zawodowej, która oferuje bezpłatne studia inżynierskie. Po zmianie rektora powinien ruszyć remont

Dlaczego zabytkowa kamienica przy ul. Kosynierów Gdyńskich 17 nie jest remontowana? Miasto przekazało ją na potrzeby powstałej w Grudziądzu Publicznej Uczelni Zawodowej, ale budynek ten nie jest odnawiany. Pytanie takie padło ze strony radnych PiS na niedawnej sesji Rady Miejskiej.

Miasto wspiera Publiczna Uczelnię Zawodową. Z prawej: Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Zainteresowani studiami w PUZ w Grudziądzu mogą kontaktować się z biurem przy ul. Czarnieckiego 5/7 telefonicznie: 576 060 123 i 576 060 124 oraz poprzez email: sekretariat@puzg.pl , rekrutacja@puzg.pl

Strona internetowa Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu jest wciąż w budowie, ale działa: www.puzg.pl Rektorem PUZ jest obecnie dr hab. inż. Klaudiusz Migawa.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza odpowiedział: – Ani ja, ani obecny rektor czy kanclerz nie mieliśmy wpływu na to, jakie decyzje podejmował poprzedni rektor PUZ. A decyzją ówczesnego rektora był zakup dwóch mieszkań i samochodu. Może mogły te środki być inaczej wydane. PUZ wydała pół miliona złotych. Przypomnę tylko, że poprzedni rektor był z nadania PiS. Od marca uczelnia ta ma już nowego rektora. Bardzo nam zależy na rozwoju Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu.  

W grudniu 2023 roku prezydent Maciej Glamowski podpisał akt notarialny, na mocy którego miasto przekazało budynek przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 17 na potrzeby Publicznej Uczelni Zawodowej, która powstała przy Wojskowych Zakładach Uzbrojenia SA. Decyzję o przekazaniu tej kamienicy nowej, grudziądzkiej uczelni podjęli wcześniej radni na sesji.

Miasto pozyskało 15 milionów zł. na kształcenie techniczne, co pomoże bardzo także Publicznej Uczelni Zawodowej. Jesteśmy gotowi wspierać ją w każdy możliwy sposób. Możemy udostępnić nasze nośniki reklamowe – zapewnia prezydent Maciej Glamowski.   

Władze miejskie pomagają PUZ jak mogą, gdyż Grudziądz ma się stać aglomeracja akademicką. Uczelnia ma kształcić kadry dla przemysłu obronnego i cywilnego oraz wspierać bieżącą działalność WZU.

Pierwszym kierunkiem na Publicznej Uczelni Zawodowej jest mechatronika, na którą trwa już nabór.

Władze miejskie mają też tereny w rejonie szpitala, gdzie mógłby powstać campus akademicki.

Grudziądzka PUZ ma kontakty z innymi uczelniami. Dobre relacje ma z Politechniką Poznańską. Prorektorem ds. kształcenia Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu jest młody naukowiec dr hab. inż. Wojciech Sawczuk, profesor Politechniki Poznańskiej.

Porozumienie o współpracy z Publiczną Uczelnią Zawodową podpisały także Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA, które współpracują z Politechniką Poznańską, dzięki czemu studenci politechniki będą mogli odbywać w Grudziądzu praktyki i prowadzić prace badawcze. Powstała w 2023 roku uczelnia jest nierozerwalnie związana z WZU SA.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Kamienica przy ul. Kosynierów Gdyńskich 17 przekazana Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu. To bardzo ładny, zabytkowy budynek do remontu, który raczej nie potrwa krótko. Biuro uczelni działa przy ul. Czarnieckiego 5/7. FOT. MARYLA RZESZUT
Ulica Kosynierów Gdyńskich w centrum Grudziądza przewidziana jest do gruntownego remontu. Uczelnia, po wyremontowaniu swojej siedziby, będzie się mieścić w bardzo dobrym punkcie miasta. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kamienica przy ul. Kosynierów Gdyńskich 17 przekazana Publicznej Uczelni Zawodowej, która oferuje bezpłatne studia inżynierskie. Po zmianie rektora powinien ruszyć remont

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu