Kamienica przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Grudziądzu notarialnie przekazana Publicznej Uczelni Zawodowej, powstałej przy WZU

– To kolejny krok w kierunku rozwoju szkolnictwa wyższego w naszym mieście – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  

Na zdjęciu: rektor Publicznej Uczelni Zawodowej dr hab. Bogusław Kopka, prof. PUZ (z lewej) i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

– Podpisałem dziś akt notarialny, na mocy którego przekazaliśmy budynek przy ulicy Kosynierów Gdyńskich na potrzeby Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu, która powstała przy Wojskowych Zakładach Uzbrojenia SA – informuje prezydent Maciej Glamowski. – Uczelnia będzie kształcić studentów, którzy zasilą kadry przemysłu obronnego i cywilnego. Będzie też wspierać bieżącą działalność WZU.

Ten akt notarialny to bardzo ważny dokument. Władze uczelni mogą zagospodarować obiekt na potrzeby wyższej szkoły.

Wcześniej uchwałę w sprawie przekazania tego budynku Publicznej Uczelni Zawodowej podjęli na sesji grudziądzcy radni.  

– Grudziądz realizuje swoje aspiracje bycia miastem akademickim. We wrześniu 2023 roku powstała publiczna, wyższa uczelnia zawodowa, która ma szanse rozwoju o kolejne kierunki a na początek będzie to mechatronika – mówi prezydent Maciej Glamowski. – Jesteśmy w stanie pomóc uczelni także w stworzeniu campusu studenckiego. W pobliżu szpitala mamy kilkanaście hektarów zapisanych w planie zagospodarowania jako teren pod szkolnictwo wyższe.

Sekretariat Rektoratu Publicznej Uczelni Zawodowej otwarty został przy ul. Czarnieckiego 5/7 w Grudziądzu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kamienica przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Grudziądzu notarialnie przekazana Publicznej Uczelni Zawodowej, powstałej przy WZU

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu