„Kłamstwo” w wykonaniu aktorów Kompanii Teatralnej z Warszawy ma spore szanse na zwycięstwo w festiwalu „7 Grzechów Głównych” w Grudziądzu

Spektakl zagrany został przy wypełnionej widowni. Magnes zadziałał: nazwiska znanych aktorów (czyli wiemy, że potrafią grać), dobry spektakl komediowy i perspektywa dobrej zabawy przyciągnęły grudziądzką publiczność.

Niektórzy widzowie nie od razu rozpoznali Katarzynę Skrzynecką, spodziewali się Joanny Liszowskiej, ale jak sami twórcy spektaklu zapowiadają: „wsad jest wymienny” i do Grudziądza przyjechało czworo aktorów, z których najlepiej (rewelacyjnie!) grał Piotr Szwedes.  Wszyscy stanęli na wysokości zadania, ale to Szwedes potrafił wydobyć najdrobniejsze niuanse w każdej, nawet pozornie nieistotnej scenie. Publiczność wręcz czekała, co jeszcze zaprezentuje, jak zareaguje, czym zaskoczy.  Piotr Szwedes jest producentem tego spektaklu w dwóch aktach i jego głównym motorem. Słusznie założył, że warto go zrealizować, bo na pewno będzie długo grany a scenografia jest taka, że można z nim jeździć po całej Polsce.  

Spektakl „Kłamstwo” znakomicie bawi, ale też daje do myślenia, bo widz do końca nie wie, kto tu mówi prawdę a kto kłamie i w którym momencie. Reżyser Wojciech Malajkat wykonał znakomitą pracę, ale o ostatecznym efekcie decyduje dyspozycja i możliwości aktorów a to była mocna strona przedstawienia Kompanii Teatralnej z Warszawy.

Publiczność w głosowaniu zdecyduje, który teatr wygra festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna „7 Grzechów Głównych”.

Bardzo interesująco zapowiada się spektakl w niedzielę (23 kwietnia) „Kora. Falowanie i spadanie” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Bilety też sprzedawały się dobrze.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Kłamstwo” w wykonaniu aktorów Kompanii Teatralnej z Warszawy ma spore szanse na zwycięstwo w festiwalu „7 Grzechów Głównych” w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu