Klasa pożarnicza będzie funkcjonować w III LO w Grudziądzu od kolejnego roku szkolnego 2023/2024! Umowa w tej sprawie podpisana

Umowę o utworzeniu klasy o profilu pożarniczym podpisali uroczyście w szkolnej auli starszy brygadier Robert Gutowski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu i Łukasz Piasecki, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II.    

­W tym ważnym dla grudziądzkiego szkolnictwa wydarzeniu uczestniczyła Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. Powiedziała: – Cieszę się, że grudziądzka młodzież otrzyma szansę kształcenia się w tym kierunku.  Liczę, że nie zabraknie młodych ludzi zainteresowanych zdobywaniem umiejętności niezbędnych do zaszczytnej służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu są oswojeni z mundurami. Działa tu już z dużym powodzeniem klasa mundurowa, która wyróżnia się nie tylko podczas akcji szkolnych, ale i ogólnomiejskich.

III LO nadąża za wyzwaniami współczesnych czasów. W klasie ogólnej I A dla chętnych uczniów są zajęcia z ratownictwa przedmedycznego a w klasie I C – dla chętnych są zajęcia z elementów analityki i bezpieczeństwa.

Warto odwiedzić III LO podczas „Drzwi Otwartych” 2 czerwca, kiedy to uczniowie i nauczyciele będą przekonywać młodzież, że warto właśnie tu kontynuować naukę po „podstawówce”. Co oferuje – w skrócie informuje plakat, ale najlepiej przyjść osobiście, obejrzeć szkołę przy ul. Legionów 2 i zapytać o szczegóły.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Klasa pożarnicza będzie funkcjonować w III LO w Grudziądzu od kolejnego roku szkolnego 2023/2024! Umowa w tej sprawie podpisana

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu