Koncert NATALII SIKORY ze znakomitym zespołem – mocny finał XX Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej. Brawa za piosenki swoje i Janis Joplin (zdjęcia, wideo)

Potężny głos tej wokalistki wymaga oprawy bardzo dobrych muzyków i takich ma! Udany koncert w grudziądzkim teatrze zakończył festiwal potężnym, muzycznym akcentem.

Natalia Sikora, choć wygrała 2, edycję The Voice of Poland i jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie jeszcze nie ma bardzo rozpoznawalnego nazwiska, automatycznie przyciągającego tłumy. Choć na to w pełni zasługuje.

Koncert w Grudziądzu był w pewnym sensie także spektaklem, gdyż Natalia Sikora kreuje się na silną postać, którą z pewnością jest. Pojawiła się z muzykami na scenie witana oklaskami. Miała na sobie płaszcz-szlafrok z kapturem, jaki noszą pięściarze idący do walki na ringu. Na plecach napis: „Natalia Sikora”. Wkrótce płaszcz zrzuciła, pozostając w powiewnej, czarnej tunice. Już na początku występu polała głowę wodą mineralną tłumacząc, że „czaszka się zgrzała”.  Jest niesamowicie bezpośrednia i szczera, czym zjednuje publiczność. Ale jej największym atutem jest niepowtarzalny, mocny głos, od którego teatr trząsł się w posadach.

Wystąpiła z bardzo dobrym zespołem, więc efekt był niesamowity. Kosmiczno-futurystyczne dźwięki robiły wrażenie. Natalia Sikora na „dzień dobry” (a raczej dobry wieczór) oświadczyła: – Kiedy poznałam hasło festiwalu „W oparach absurdu” uznałam, że jak najbardziej tu pasujemy…”

Gdy rusza do mikrofonu, przypomina pięściarza przed walką i ma bardzo podobne ruchy markujące ciosy… A publiczność dostaje ciosy między oczy jej potężnym głosem, sprzęgniętym z muzyką zespołu… Natalia Sikora żyje wykonywanymi utworami, czuje swój zespół muzyczny, tańczy do popisów poszczególnych instrumentów, cała scena jest jej. Czasem wywija statywem z mikrofonem, jest dynamiczna, jak i grający z nią świetny zespół.  „Kochamy wszystkie swoje piosenki” – deklarowała w imieniu swoim i muzyków. Pięknie śpiewa także liryczne utwory, o uczuciach, o miłości. Ten chropawy, wielki głos potrafi wzruszać.    

TEKST, FOT, WIDEO: MARYLA RZESZUT

A jak Natalia Sikora wykonuje piosenki Janis Joplin? Posłuchajcie fragmentu:   

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Koncert NATALII SIKORY ze znakomitym zespołem – mocny finał XX Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej. Brawa za piosenki swoje i Janis Joplin (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu