Koncert „Polska Ukraina – Razem” w Dzień Niepodległości państwa naszych sąsiadów, którzy w Grudziądzu znajdują wsparcie

Wspólne śpiewanie piosenek, zabawa, rozmowy, poczęstunek i obecność władz Grudziądza na koncercie „Polska Ukraina – Razem” tylko upewniło uchodźców zza naszej wschodniej granicy, że u nas znajdą wsparcie i pomoc w różnych sferach życia.

24 sierpnia to dzień szczególny dla mieszkańców Ukrainy. Właśnie tego dnia w 1991 roku państwo to uzyskało niepodległość.  

Koncert „Polska Ukraina – Razem” w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu przygotowano właśnie dla podkreślenia wagi Dnia Niepodległości Ukrainy. Wspólne śpiewanie pieśni polskich i ukraińskich, warsztaty, ciekawe animacje a także ukraiński poczęstunek sprawiły, że był to mile, po przyjacielsku spędzony czas.  

Wśród uczestników koncertu był Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza i Róża Lewandowska – wiceprezydent Grudziądza.

– Znakomita większość z nas szczerze współczuje nieszczęściu, które spotkało naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. Staramy się pomagać im wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Będziemy ich wspierać w tym trudnym czasie i dążeniu do wolności – deklaruje prezydent Maciej Glamowski. – Przyjaźń między narodami zaczyna się od przyjaźni między ludźmi. Dziękuję mieszkańcom Grudziądza za wielką otwartość serc, jaką okazują przebywającym w naszym mieście Ukraińcom.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Koncert „Polska Ukraina – Razem” w Dzień Niepodległości państwa naszych sąsiadów, którzy w Grudziądzu znajdują wsparcie

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu