Koncert Wielkopostny „Wokół Ukrzyżowanego” wzruszył grudziądzan. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego miejscem nieprzeciętnego, muzycznego wydarzenia (zdjęcia, wideo)

Aga Twardowska, Mateusz Wiśniewski i chór UKW z Bydgoszczy śpiewają jak uduchowieni. Wraz z zespołem muzycznym prezentują sztukę wysokiego lotu. Twórcami projektu są Benedykt Odya (dyrygował) i Daniel Pradella (pianista).

Brzmienie muzyki wręcz przywoływało czasy Jezusa Chrystusa, kiedy to chodził po ziemi i nauczał… Brzmienie waltorni, niesamowita perkusja, smyczki i Daniel Pradella (piano) pod batutą Benedykta Odyi wydobywa z pieśni pasyjnych ponadczasowe piękno. Buduje emocje, skupia uwagę słuchających, wciąga w świat muzyki, który mówi więcej niż wykład czy lekcja. Publiczność naprawdę była poruszona. Nie zabrakło bisu.  

W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpili soliści Aga Twardowska i Mateusz Wiśniewski oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy. Dyrygował Benedykt Odya.

Koncert zapowiedzieli Anna Janosz i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Anna Janosz przypomniała, że koncert odbywa się w 20 lat od czasu, gdy Jan Paweł II został Honorowym Obywatelem Grudziądza.  

Publiczność w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wysłuchała pieśni pasyjnych oryginalnie zaaranżowanych, dobrze znanych i mniej znanych. Brzmiały przepięknie. Usłyszeliśmy je w nowej, wzruszającej wersji.   

– Ten szczególny czas w życiu każdego chrześcijanina służy przygotowaniu do przeżycia Świąt Wielkiej Nocy, które w naszej tradycji są najważniejsze. Takiej muzyce dana jest szczególna siła płynąca z natchnienia, które pomaga wejść w rozpoczynający się czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie dziękuję Centrum Kultury Teatr i parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu za ten wieczór pełen wzruszeń i niecodziennych wrażeń – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  

Ksiądz proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego dziękował wszystkim za uczestnictwo a artystom za niezwykły koncert. – Mam nadzieję, że jeszcze was tu w przyszłości usłyszymy! – powiedział. I dodał: – Zobaczcie, w przepięknym koncercie wielkopostnym wystąpili dziś młodzi ludzie! Jest nadzieja!

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Śpiewa Mateusz Wiśniewski, Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dyryguje Benedykt Odya, przy klawiszach aranżer – Daniel Pradella.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Koncert Wielkopostny „Wokół Ukrzyżowanego” wzruszył grudziądzan. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego miejscem nieprzeciętnego, muzycznego wydarzenia (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu