Marek Dutkiewicz prowadził koncert wokalistów Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka. Finał urodzin Grudziądza (zdjęcia)

„Jolka pamięta, a ty?” pod takim hasłem zabrzmiały na dziedzińcu grudziądzkiego Ratusza największe przeboje Marka Dutkiewicza. Wystąpili młodzi podopieczni Zbigniewa Poliszczuka.

Gościem honorowym był Marek Dutkiewicz (z prawej), który snuł wspomnienia sprzed lat przywołując ciekawe okoliczności powstania piosenek.

Koncert na dziedzińcu Ratusza wykazał, że niekoniecznie trzeba zapraszać znanych (i drogich) wykonawców, aby spędzić piękny, muzyczny wieczór. Do wysłuchania dobrze znanych piosenek w wykonaniu naszych młodych piosenkarzy zaprosili: Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i Anna Janosz, dyrektor CK Teatr.

Wiadomo, że wokaliści ze Studia Piosenki Z. Poliszczuka wciąż się uczą, ale mają naprawdę dobre głosy, wrażliwość i słucha się ich z przyjemnością. Nie jest łatwo wykonać piosenki z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej (Aleja gwiazd”), Lombardu” (Szklana pogoda”) czy Budki Suflera. Zabrzmiały m.in. hity zespołu Dwa plus jeden” (Windą do nieba”), tytułowa Jolka, Jolka”. Na wysokości zadania stanął zespół muzyczny.  

Koncert ten zakończył Jarmark Spichrzowy w Grudziądzu mocnym, lokalnym akcentem.  

TEKST i FOT: MARYLA RZESZUT  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marek Dutkiewicz prowadził koncert wokalistów Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka. Finał urodzin Grudziądza (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu