Obchody 104. rocznicy powrotu Grudziądza do Polski już 23 stycznia! Od godz. 11.00 wstrzymane będą tramwaje. Ruszy T-3 z Dworca PKP na Rządz. Mamy program wydarzeń

Uroczystości rozpoczną się 23 stycznia (wtorek) o godz. 9.40 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Msza św. w Bazylice o godz. 10.00 a uroczystości patriotyczne na Rynku rozpoczną się o godz. 11.00. Odbędzie się też koncert w teatrze, wystawa w Bibliotece i wykład w Muzeum. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zmienione zostanie kursowanie tramwajów. W związku z uroczystościami powrotu Grudziądza do wolnej Polski, na Rynku Głównym 23 stycznia od godz. 11.00 do 12.30 WSTRZYMANY zostanie ruch tramwajów. Nie będą kursować na odcinku AL. 23 STYCZNIA – TARPNO.

W tym czasie uruchomiona zostanie linia T3 kursująca na odcinku RZĄDZ – Dworzec Kolejowy.

Główne obchody zaplanowano na 23 stycznia. Rozpoczną się na placu Niepodległości o godzinie 9.40 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie uczestnicy udadzą się do Bazyliki Kolegiackiej pw. św. Mikołaja Biskupa, gdzie o godzinie 10.00 celebrowana będzie msza św. z asystą honorową Wojska Polskiego, w intencji Grudziądza.

Na Rynku o godzinie 11.00 rozpocznie się występ patriotyczny młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Grudziądzu. O godzinie 11.15 pod pomnikiem Żołnierza Polskiego odbędzie się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym.

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi przy ul. Wodnej 3/5 przygotowało wykład Dawida Schoenwalda „Powrót Grudziądza do Wolnej Polski”. Rozpocznie się o godz. 13.00.  104. rocznicę powrotu Grudziądza w granice Rzeczypospolitej uświetni też wystawa, którą będzie można oglądać od 19 do 29 stycznia w Bibliotece Miejskiej przy ul. Legionów 28.

Koncert „Wolność zapisana w nutach” odbędzie się 23 stycznia w Centrum Kultury Teatr przy ul. Teatralnej 1 w Grudziądzu. Początek o godzinie 18.30. Bezpłatne wejściówki były dostępne w kasie teatru od 8 stycznia. Wszystkie już są rozdane! W programie jest patriotyczne śpiewanie z mieszkańcami. Wystąpi Chór Kameralny The G Singers pod dyrekcją Aleksandry Drozdeckiej i  Orkiestra Salonowa MODERATO pod dyrekcją Orlina Bebenowa. Koncert poprowadzi Adam Gajewski.

23 stycznia 1920 roku to bardzo ważna data dla Grudziądza, który po latach zaborów powrócił do Polski na mocy decyzji politycznych podjętych w Wersalu po zakończeniu I wojny światowej.

(marz)

Orkiestra Salonowa Moderato pod dyrekcją Orlina Bebenowa.
Chór Kameralny The G Singers.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Obchody 104. rocznicy powrotu Grudziądza do Polski już 23 stycznia! Od godz. 11.00 wstrzymane będą tramwaje. Ruszy T-3 z Dworca PKP na Rządz. Mamy program wydarzeń

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu