Koncert znanych przebojów i pięknych pieśni w Spichlerzu 57 w Grudziądzu! Anna Biruk wystąpi w niedzielę (16 lipca) na tarasie kawiarenki

Ukrainka, która z córeczką uciekła przed wojną i zamieszkała w Grudziądzu, wystąpi ze swoim pierwszym koncertem w Spichlerzu 57. Już w niedzielę, 16 lipca o godz. 15.00.

ANNA BIRUK ukończyła szkołę muzyczną na Ukrainie. Gra na pianinie, śpiewa także po angielsku i po polsku. Na niedzielny występ przygotowała także lżejszy repertuar – znane, światowe hity. Wykonuje m.in. przeboje Mary Hopkin („To były piękne dni”, „Goodbye” i inne). Koncert przy kawie na tarasie powinien się udać. Raczej nie powinno padać. Wstęp wolny.

Anna Biruk wykonała już pojedyncze piosenki na koncercie Edmunda Otremby i Teresy Chodyny w teatrze. Jak śpiewa? Na naszej stronie FB prezentowaliśmy już wcześniej piękną ukraińską pieśń „Czeremszyna” (w duecie z Edmundem Otrembą). Bardzo ładnie zabrzmiały też piosenki „Czerwona ruta” czy „Nad zieloną miedzą” wykonana w trio – z Teresą Chodyną.

To prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zaproponował, by ukraińska wokalistka wystąpiła w Spichlerzu 57. Zachęcał Edmunda Otrembę do pomocy Annie Biruk w przygotowaniu programu na koncert właśnie w Spichlerzu 57, który jest takim miejscem do realizowania swoich pomysłów, rozwijania talentów, prezentowania nowych projektów.

Przy stoliku, na tarasie kawiarenki w Spichlerzu 57 od lewej: Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza, Edmund Otremba – grudziądzki wokalista (szef agencji artystycznej Dino) i Anna Biruk z Ukrainy.

Edmund Otremba rekomenduje ten koncert: – Anna Biruk ma naprawdę dobry głos i jest utalentowana muzycznie. Gra na pianinie. Jeszcze nie akompaniuje sobie do wszystkich utworów, bo przygotowanie koncertu z nowym repertuarem wymaga czasu i wielu prób, a ona pracuje i ma dziecko, którym musi się opiekować. Powinna jednak swoje uzdolnienia rozwijać. Dzięki wsparciu prezydenta Macieja Glamowskiego dajemy jej szansę w Grudziądzu na zaprezentowanie się. Na tarasie Spichlerza 57, przy kawie zabrzmią ładne piosenki. Zapraszamy na ten występ!  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Koncert znanych przebojów i pięknych pieśni w Spichlerzu 57 w Grudziądzu! Anna Biruk wystąpi w niedzielę (16 lipca) na tarasie kawiarenki

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu