Kora na deser festiwalu! A kto wygrał „7 Grzechów Głównych” w Grudziądzu? Spektakl „Arcadia” Teatru KTO z Krakowa

Zaprezentowany poza konkursem ostatni festiwalowy spektakl „Kora. Falowanie i spadanie” gorąco został przyjęty przez widzów. Na zakończenie Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej poznaliśmy wynik plebiscytu publiczności: wygrał Teatr KTO Kraków.

Niedzielny wieczór w grudziądzkim teatrze wypełniły wspomnienia o Korze i wciąż popularne, niebanalne piosenki z jej repertuaru. Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina zagrał sztukę „Kora. Falowanie i spadanie”. Niczym senna retrospekcja powróciła Kora, sytuacje z jej życia, wreszcie choroba, z którą walkę przegrała.

Po spektaklu Anna Janosz, dyrektor CK Teatr w Grudziądzu ogłosiła wynik głosowania publiczności (posiadaczy karnetów na wszystkie przedstawienia). – Każdy spektakl tegorocznej Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej otrzymał głosy widzów. Najwięcej zdobyła „Arcadia – seans lamentacyjny bez słów” Teatru KTO z Krakowa – poinformowała Anna Janosz. – Dziękuję festiwalowej publiczności, nie tylko grudziądzkiej, bo przyjeżdżają do nas na spektakle także mieszkańcy spoza Grudziądza. Zapraszamy na Grudziądzką Wiosnę Teatralną za rok!

Zwycięski Teatr KTO z Krakowa powróci do Grudziądza w nowym sezonie, z innym spektaklem. Wybór grudziądzkiej publiczności świadczy o tym, że – owszem, ceni sobie ona dobre komedie ze znanymi aktorami – ale poszukuje także głębszych treści a takie niósł spektakl z Krakowa, inspirowany poezją Tadeusza Różewicza.

Wylosowano wejściówkę na przedstawienia w grudziądzkim teatrze w nowym sezonie. Szczęśliwym obdarowanym okazał się pan Teofil Grudzień.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kora na deser festiwalu! A kto wygrał „7 Grzechów Głównych” w Grudziądzu? Spektakl „Arcadia” Teatru KTO z Krakowa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu