Krwiodawcy będą mieć godne warunki do oddawania krwi. Powstaje regionalne centrum

Na działce po dawnym szpitalu przy ul. Szpitalnej trwa budowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Nie jest to inwestycja bezpośrednio prowadzona przez gminę – miasto Grudziądz jednak ma ona dla krwiodawców z naszego miasta i regionu olbrzymie znaczenie. Przede wszystkim powstanie takiego obiektu przyczyni się do tego, że osoby oddające krew będą mogły teraz czynić to w bardzo komfortowych i nowoczesnych warunkach. Obecnie warunki, w jakich krwiodawcy muszą oczekiwać na wejście do punktu poboru krwi są bardzo złe. Grudziądzki Terenowy Oddział RCKiK znajduje się od kilkunastu lat w kamienicy przy ul. Włodka. Krwiodawcy często stoją na klatce schodowej po kilkadziesiąt minut zanim oddadzą krew.

– Jeszcze w  czerwcu ubiegłego roku radni Rady Miejskiej podjęli decyzję o sprzedaży z 50-procentową bonifikatą nieruchomości miejskiej, na której powstaje nowoczesne i spełniające wysokie standardy centrum – mówi Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza. –  W tej chwili prace trwają pełną parą i praktycznie z dnia na dzień widać ich postępy. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca roku, a już wcześniej miasto poczyniło tu swoje działania, między innymi w zakresie oświetlenia jezdni czy budowy bezpiecznego chodnika. Wszystko to wpływa na poprawę estetyki w tym rejonie Grudziądza.

Krew potrzebna jest cały rok, a szczególnie latem kiedy wielu krwiodawców przebywa na wakacjach, a wypadków na drogach jest więcej niż w innych miesiącach.

– Zapraszamy naszych wieloletnich krwiodawców oraz osoby, które dopiero chcą rozpocząć oddawanie krwi do naszego oddziału przy ul. Włodka 16 – mówi Grażyna Milaszewska, koordynatorka grudziądzkiego punktu poboru krwi. – W tej chwili potrzebna jest każda grupa krwi.

Krew można oddać w Grudziądzu w poniedziałki, środku i piątki. Niestety, jak dowiedzieliśmy się od Katarzyny Gągoli, zastępcy dyrektora do spraw medycznych w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy nie planuje się zwiększenia liczby personelu w grudziądzkim oddziale terenowym. Oznacza to, że w pozostałe dni tygodnia nadal nie będzie można oddać honorowo krwi, gdyż obsługa punktu będzie jak dotąd wyjeżdżać na pobory krwi m.in. do Chełmna czy Wąbrzeźna.

Tekst i fot. (anette)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Krwiodawcy będą mieć godne warunki do oddawania krwi. Powstaje regionalne centrum

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu