Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, exMaanam i Dziewica w koncercie 26 sierpnia na nadwiślańskich błoniach w Grudziądzu (wideo)

Cieszmy się latem, bo wciąż trwa, ale zawczasu zarezerwujmy sobie termin 26 sierpnia. Centrum Kultury Teatr i Urząd Miejski zapraszają na muzyczne pożegnanie wakacji!

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów wystąpi w Grudziądzu 26 sierpnia na nadwiślańskich błoniach.

PROGRAM KONCERTU 26 SIERPNIA (SOBOTA):    

17.00 Support: Daria Nadworna i Julia Heba z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu i Daniel Grzybowski.

18.00 Dziewica

19.00 Ex Maanam

20.30 Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

Wstęp wolny!

DZIEWICA  – grudziądzka formacja, najbardziej popularna w latach 90. Grała z powodzeniem 12 lat (w sumie ponad 400 koncertów). Brali udział w biciu rekordu Guinnessa w najdłuższym koncercie na świecie. Po koncercie w 2004 roku muzycy rozstali się a 1 kwietnia 2022 roku, 30 lat po założeniu zespołu powrócili na grudziądzką scenę, ku radości fanów.

Wokalista Arkadiusz Kasiński debiutował w zespole na I edycji WOŚP w 1993 roku. Dziewica to laureat wielu polskich przeglądów rockowych w tym Grand Prix I edycji Grudziądzkiej GAPY .

 exMAANAM

Ten zespół gra wielkie przeboje MAANAMU z najsłynniejszego składu muzyków: gitarzysty Ryszarda Olesińskiego i perkusisty Pawła Markowskiego. Obaj uczestniczyli z Korą i Markiem Jackowskim w największych sukcesach Maanamu przez prawie 25 lat. Kocham Cię Kochanie Moje, Boskie Buenos, Szare Miraże, Anioł, Szał Niebieskich Ciał i inne przeboje  doskonale znamy i spodziewamy się wiele z nich usłyszeć w Grudziądzu.

KRZYSZTOF CUGOWSKI niepowtarzalny wokalista, znakomity rockman, współtwórca Budki Suflera. Ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 utworów i niezliczone koncerty na polskich i zagranicznych scenach. W 2020 roku ukazał się podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze” – płyta akustyczna z nowymi aranżacjami ulubionych piosenek Krzysztofa Cugowskiego i elektryczny koncert The Best Of – live.
Jestem człowiekiem szczęśliwym, spełnionym, zawodowo i osobiście. Mógłbym osiąść na stałe na Lubelszczyźnie i wieść spokojne życie, ale nie chcę, bo nadal czuję głód sceny, potrzebę spotkań z publicznością i wyrażania siebie poprzez dźwięki – wyznaje Krzysztof Cugowski.

Występuje z Zespołem Mistrzów. To najwyższej klasy instrumentaliści: . Na gitarze gra Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (bas) i Tomasz Kałwak (klawisze).  
Zespół przygotowuje nową płytę z premierowymi utworami. Zwiastun to utwór „Panaceum” (muzyka – Robert Kubiszyn, tekst – Andrzej Mogielnicki). Ukaże się pod koniec 2023 roku.

Rozumiemy się bez słów. Na scenie toczymy wyjątkowy dialog, cieszymy się każdym dźwiękiem i każdą chwilą spędzoną na tej muzycznej, niezwykle głębokiej rozmowie. Co równie ważne, uwielbiamy ze sobą przebywać także po zejściu ze sceny, a to procentuje nie tylko dobrymi relacjami w zespole, ale również z publicznością – mówi Krzysztof Cugowski.

(marz)

Zachowałam 46 sekund z występu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów w Grudziądzu w styczniu 2019 roku w teatrze. Do dziś jest w równie dobrej formie… Wideo: Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, exMaanam i Dziewica w koncercie 26 sierpnia na nadwiślańskich błoniach w Grudziądzu (wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu