Kto wybierze nowego dyrektora grudziądzkiego szpitala? Rada Miejska powołała na sesji 6-osobową komisję konkursową

Klub Prawa i Sprawiedliwości nie rekomendował żadnego ze swoich radnych. Co prawda doktor Andrzej Witkowski jest w klubie PiS, ale w komisji będzie  przedstawicielem Rady Społecznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dra W. Biegańskiego w Grudziądzu.

FOT. MARYLA RZESZUT

Doktor Andrzej Witkowski, który wiele lat pracował w grudziądzkim szpitalu podziękował za zaufanie i wydelegowanie go do komisji, która ma wybrać dyrektora lecznicy. – Postaram się swoje zadanie wypełnić sumiennie – mówił na sesji Rady Miejskiej. – Mechanizm zmiany dyrektora wynika ze skomplikowanej sytuacji szpitala. Stąd roszady na stanowisku dyrektora. Podjąłem się tej niełatwej roli i zrobię co w mojej mocy, by pomóc we właściwym wyborze.

– Sytuacja jest czytelna. Andrzej Witkowski reprezentuje radę społeczną szpitala, a my nie desygnujemy żadnego ze swoich radnych do komisji konkursowej –  zaznaczył Sławomir Szymański, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miejskiej Grudziądza.

SKŁAD KOMISJI KONKURSOWEJ:

  1. Dr Paweł Szymański – lekarz wskazany przez szpital
  2. Tomasz Szczechowski, skarbnik Urzędu Miejskiego
  3. Maciej Gburczyk, radny (Sojusz Obywatelski Grudziądz, Polska 2050)
  4. Tomasz Smolarek, radny (przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej)
  5. Andrzej Witkowski, przedstawiciel rady społecznej szpitala     Przewodniczącym komisji jest Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.                                               

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kto wybierze nowego dyrektora grudziądzkiego szpitala? Rada Miejska powołała na sesji 6-osobową komisję konkursową

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu