„Lato na Starym Mieście” w Grudziądzu potrwa do 24 sierpnia. A już 29 czerwca o godz.19 na Rynku wystąpi Marta Szefke i zespół Groove Band z Trójmiasta. Wstęp wolny!

Festiwal rozpoczęli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Moniuszki w Grudziądzu. Organizator – CK Teatr zaprasza mieszkańców miasta i turystów na spędzenie kolejnych weekendowych wieczorów ze sztuką w najurokliwszych częściach miasta.

Marta Szefke i profesjonalny zespół Groove Band z Trójmiasta wystąpi na Rynku w Grudziądzu 29 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. W razie niepogody – w Spichlerzu 57.

– W programie mamy bardzo zróżnicowaną ofertę, która powinna zadowolić każdego kto ma ochotę na łyk kultury tego lata – zachęca do uczestnictwa Beata Kastner, rzecznik CK Teatr w Grudziądzu. – Będzie stary dobry rock, jazz, operetka, ale także piosenka poetycka. Zapraszamy na leśne kino z DKF-em oraz nieme kino z muzyką graną na żywo. Pokażemy „Lokatora” w reż. Alfreda Hitchcocka. Nie zabraknie też spektaklu plenerowego, tym razem w wykonaniu Teatru Na Walizkach.

Gdzie będziemy się spotykać? Na Rynku Starego Miasta, scenie przy Flisaku, w Centrum Edukacji Ekologicznej, teatrze i w Parku Miejskim – przy muzyce, filmie oraz na warsztatach teatralnych i plastycznych.

PROGRAM FESTIWALU:

29 czerwca, Rynek Główny, godz. 19.00 (w razie niepogody Spichlerz 57). Koncert Marta Szefke i Groove Band. Skład zespołu: Marta Szefke – wokal, kompozycje, teksty, Dmytro Poeta – instr. klawiszowe, wokal wspierający, Krzysztof Pawłocki – gitara elektryczna, Jakub Kreft – bas, Piotr Jankowski – perkusja, Bartłomiej Szefke – wokal wspierający. Od 2016 roku grają na scenach klubowych i festiwalowych. Ich repertuar to głównie utwory autorskie – mieszanka gatunków blues /soul / rhytm&blues jazz z polskimi tekstami. Perkusista Piotr Jankowski współtworzył projekty z Mietkiem Szcześniakiem i Natalią Niemen. Dmytro Poeta wystąpił m.in. w ukraińskich programach talent show jako klawiszowiec i kierownik zespołu, frontmenka koncertowała z zespołem bluesowym Tortilla w klubach i na festiwalach w całym kraju. Wystąpiła z legendami jazzu – Wojciechem Karolakiem i Markiem Stryszowskim. Wstęp wolny.

1-5 lipca w Teatrze – Warsztaty teatralne poprowadzi Zbigniew Kulwicki. W godz. 10.00 – 13.00. Wstęp wolny.

6 lipca, Plac przy Fontannie Flisaka, godz. 19.00 (w razie niepogody Spichlerz 57). Koncert Wonky Town – pop, jazz, rock. Wstęp wolny.

13 lipca w Parku Miejskim, godz. 19.00 (w razie niepogody LOFT)
ARETE Project 2024. Piosenki Marka Grechuty. Wstęp wolny.

15-19 lipca w Teatrze, godz. 10.00 – 12.00. Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (dla uczestników w wieku 6-15 lat). Wstęp wolny.

20 lipca, Rynek Główny, godz. 19.00 (w razie niepogody Teatr)
Teatr Na Walizkach – „Ristorante” – spektakl uliczny. Wstęp wolny.

26 lipca w Centrum Edukacji Ekologicznej – godz. 20.00, Leśne Kino z DKF-em. Wstęp wolny. W programie: * koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej Hubertus Kwidzyn rep K.Ł. Cyranka w Sztum i KCK 

* projekcja filmu „Serce dębu”, reż. Laurent Charbonnier / Michel Seydoux

27 lipca – Plac przy Fontannie Flisaka, godz. 19.00 (w razie niepogody Teatr). Koncert operetkowy. Wstęp wolny.

3 sierpnia – Rynek Główny, godz. 19.00 (w razie niepogody Magazyn 44), Koncert – Alexander Dolgov Trio (blues-rock). Wstęp wolny.

10 sierpnia – Rynek Główny, godz. 19.00 (w razie niepogody LOFT)
Diesel Juice – koncert. Wstęp wolny.

17 sierpnia, Plac przy Fontannie Flisaka, godz. 20.30 (w razie niepogody Teatr) – Nieme kino z muzyką na żywo. Zespół The Washing Machine
pokaz filmu „Lokator”, reż. Alfred Hitchcock (1927 rok). Wstęp wolny.

19-23 sierpnia, Teatr – Wakacyjne wędrówki – warsztaty plastyczne (7-18 lat), w godzinach 10.00 – 12.00. Wstęp wolny.

24 sierpnia – Park Miejski, godz. 19.00 (w razie niepogody sala kameralna w Teatrze) – Poezja Wysokiej Próby. Wstęp wolny.

(marz)

FOT. CK TEATR GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Lato na Starym Mieście” w Grudziądzu potrwa do 24 sierpnia. A już 29 czerwca o godz.19 na Rynku wystąpi Marta Szefke i zespół Groove Band z Trójmiasta. Wstęp wolny!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu