Lider światowego rynku i największy producent styropianu w Polsce – Termo Organika rozpoczyna budowę nowych hal w Grudziądzu

Inwestuje ponad 70 milionów zł. w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Termo Organika otrzymała dofinansowanie na budowę zakładu produkcyjnego w Grudziądzu.

Termo Organika rozpoczęła prace związane z budową nowych hal produkcyjnych w Grudziądzu.

Co na to prezydent Grudziądza Maciej Glamowski? – To powód do radości, gdyż kolejny inwestor zagospodaruje w Grudziądzu tereny inwestycyjne. Produkcja w nowej firmie wkrótce ruszy w naszym mieście. Powstaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Możemy liczyć na kolejne wpływy do budżetu miasta z tytułu podatków – wylicza korzyści prezydent. – Otwarcie zakładu zaplanowane jest na czerwiec 2024 roku, ale pierwsze hale mają być gotowe jeszcze w tym roku. Wartość całej inwestycji przekracza 70 milionów zł.

Termo Organika to poważny inwestor. Jest wiodącym w Europie producentem innowacyjnych materiałów izolacyjnych, wykorzystywanych w budowie energooszczędnych i komfortowych budynków. Powstające w tym przedsiębiorstwie systemy i produkty otrzymują liczne pozytywne opinie ekspertów i prestiżowe nagrody.

Firma ta właśnie przeszła z wyróżnieniem wszystkie 22 kontrole parametrów produktów. Państwowy nadzór budowlany, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) i wojewódzkie inspektoraty nadzoru budowlanego (WINB) potwierdziły 100-procentową zgodność materiałów z deklarowanymi parametrami.

Jakość to kluczowy element każdej budowy i remontu, dlatego tak dużą uwagę przykłada się do kontrolowania produktów. Wszystkie styropiany z Termo Organiki spełniają najwyższe standardy, w tym najważniejsze parametry takie jak współczynnik przewodzenia ciepła lambda (λ), opór cieplny (R), wytrzymałość na ściskanie (CS), rozciąganie (TR) i zginanie (BS).  

Termo Organika działa nieprzerwanie od 1998 roku. Dostarcza inwestorom najwyższej jakości produktów do termicznej izolacji budynków. Jest liderem rynku polskiego i jednym z największych producentów styropianu w Europie. Zdobyła m.in. tytuł Konsumencki Lider Jakości 2023. Już po raz 12. otrzymała Złote Godło – najwyższy laur w kategorii „Producenci styropianu” w programie Konsumencki Lider Jakości.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Lider światowego rynku i największy producent styropianu w Polsce – Termo Organika rozpoczyna budowę nowych hal w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu