Macie plany na dzisiejszy wieczór? 16 września gra Gdański Kwartet Akordeonowy. Bezpłatne wejściówki jeszcze są w teatrze. Szkoła Muzyczna rozdała wszystkie

III Grudziądzkie Wieczory Muzyczne zakończy w piątek, 16 września o godz. 18.00 występ Gdańskiego Kwartetu Akordeonowego. Będzie grać dziś w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Gdański Kwartet Akordeonowy koncertuje z powodzeniem a na jego występy przychodzi mnóstwo ludzi. Grał m.in. podczas tegorocznej edycji Koncertów Muzyki Promenadowej w Gdyni.  

Gdański Kwartet Akordeonowy gra w plenerze podczas Koncertów Muzyki Promenadowej w Gdyni.

Zespół tworzą laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Głównym powodem jego powstania była chęć prezentacji szerszej publiczności niezwykłych możliwości akordeonu.

Akordeon jest „na fali”

Instrument ten przeżywa renesans. Kiedyś kojarzony jedynie z muzyką biesiadną wdarł się na salony i obecnie jest częstym bywalcem największych festiwali muzycznych na całym świecie. Dzięki ogromnym możliwościom tego instrumentu akordeoniści wykonują dziś muzykę dawną, współczesną a także jazzową.

Dziesiejszy koncert zakończy festiwal III Grudziądzkie Wieczory Muzyczne pod patronatem Macieja Glamowskiego, prezydenta miasta. Pomysłodawcą tego festiwalu jest Paweł Wiśniewski, absolwent PSM I i II stopnia w Grudziądzu, aktualnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Wystąpią akordeoniści: Maciej Kacprzak, Paweł Ratajek, Paweł Wiśniewski, Wojciech Ulanowski.  

Koncert rozpocznie się w piątek, 16 września o godz. 18.00 w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu przy ul. Armii Krajowej 10.

Sprawdźcie, czy jeszcze są bezpłatne wejściówki do odebrania w Muzeum i teatrze (w teatrze pytać przy wejściu w kasie, jeszcze są), bo sekretariat Państwowej Szkoły Muzycznej rozdał wszystkie, które miał. Aula koncertowa pomieści 120 osób, więc wykorzystajcie szansę na udział w tym elitarnym koncercie.

(marz)

Gdański Kwartet Akordeonowy wystąpi 16 września w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Macie plany na dzisiejszy wieczór? 16 września gra Gdański Kwartet Akordeonowy. Bezpłatne wejściówki jeszcze są w teatrze. Szkoła Muzyczna rozdała wszystkie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu