„Magia strun” czyli duet doskonały: Michał Zator i Barbara Szelągiewicz. Koncert niedzielny w Grudziądzu 15 stycznia

Wystąpią: Barbara Szelągiewicz – skrzypce i  Michał Zator – harfa. Koncert Niedzielny w Teatrze 15 stycznia wypełni muzyczny program „Magia strun”.  Otwarta zostanie wystawa obrazów Mileny Wiśniewskiej.

Barbara Szelągiewicz (skrzypce) i Michał Zator (harfa) wystąpią w niedzielę, 15 stycznia w grudziądzkim teatrze. FOT. CK TEATR

Barbara Szelągiewicz występowała już z Rayem Wilsonem, Stiltskin, Zbigniewem Wodeckim czy Tre Voci a Michał Zator to półfinalista 5. edycji „Mam Talent”.  

Zapowiada się ciekawa podróż muzyczna. Zabrzmią znane kompozycje muzyki filmowej, musicalowej, klasycznej oraz najpiękniejszych przebojów popowych w akustycznym brzmieniu. Skrzypaczka i śpiewający harfista zapraszają do wysłuchania  niebanalnie brzmiących aranżacji.

Połączenie harfy ze skrzypcami daje unikatowe, szlachetne brzmienie. Sprawia ono, że  koncert na długo pozostaje w pamięci. Jak przystało na prawdziwych artystów Barbara  Szelągiewicz i Michał Zator bardzo dbają o szczegóły i efekt artystyczny.

Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który gra na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista 5. edycji „Mam Talent”. Obecnie współtworzy duet z Natalią Niemen. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. Solidnie wykształcony na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem.

Barbara Szelągiewicz – jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce skrzypaczek grających muzykę rozrywkową. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i studiów podyplomowych (manager kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych). Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Koncertowała z wieloma zespołami i orkiestrami w całej Europie. Współtwórczyni takich zespołów jak GLAM Quartet czy Face2Face (grał w grudziądzkim Teatrze 13 listopada). Występowała z takimi gwiazdami jak: Ray Wilson (ostatni wokalista słynnej grupy Genesis), Stiltskin, Zbigniew Wodecki, Sylwia Grzeszczuk, Małgorzata Ostrowska, Maciej Maleńczuk, Perfect, Nir Z,  Zdzisława Sośnicka, Eleni, Liber, PPNOU, Tre Voci.

Koncertowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Lapis Lazuli” Mileny Wiśniewskiej.

Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku malarstwo sztalugowe. Studiowała także na Accademia di Belle Arti di Palermo we Włoszech. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Grudziądzu. – W swoich obrazach łączę spójność człowieka i natury, wszechświata. Symbol jest bardzo ważnym środkiem wyrazu w moim malarstwie. Jest dla mnie szczególnym środkiem komunikacji – mówi artystka, zachęcając do obejrzenia jej obrazów.

Milena Wiśniewska ma na koncie sporo sukcesów, m.in. stypendium Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 2016-2018, stypendium burmistrza miasta Kwidzyn 2016-2018, Stypendium Erasmus – Accademia di Belle Arti 2017. Swoje obrazy indywidualnie prezentowała już w Grudziądzu („Kawałek siebie” w galerii Małej w lutym 2016) a także m.in. w Kwidzynie i Toruniu (w Raj Cafe, 2017 r.).

Uczestniczyła też w wystawach zbiorowych m.in. „Natura” w Pałacu  Kultury w Krakowie, 2012 r., „Pracownia 118” w galerii Dom Muz Toruń (2015 r.), „Nowalijki” w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu (2015 i 2016 r.), w Centrum Sztuki Współczesnej Toruń (2016 r.), „Plener nad Bugiem’’ galeria Forum Toruń (2016 r.), „Artysta vs Kurator” Galeria Forum, Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu (2017 r.), IV Kazimierska PLENERIADA – Galeria STALOWA w Warszawie (2017 r.), „Erasmus Three” Atrio di Palazzo Santa Rosalia, Palermo, Włochy (2017 r.), „Targi Młodej Sztuki 2018” Dwór Artusa w Toruniu, „Triennale jednego dzieła” Galeria Klub Centrum, w Grudziądzu  (2019 i 2022 r.).

Początek koncertu 15 stycznia o godz. 12.00 w teatrze przy ul. Teatralnej 1. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Magia strun” czyli duet doskonały: Michał Zator i Barbara Szelągiewicz. Koncert niedzielny w Grudziądzu 15 stycznia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu