Mamy to na piśmie! Wicewojewoda Józef Ramlau i prezydent Maciej Glamowski podpisali dziś umowę na dofinansowanie inwestycji drogowych

Trwa remont ul. Rybackiej i budowa łącznika ul. Kwiatowej z Toruńską. Na obie te inwestycje popłyną  do Grudziądza pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pokryją połowę kosztów.

Przebudowa ul. Rybackiej w Grudziądzu kosztować będzie nieco ponad 5 milionów zł. Dofinansowanie wyniesie 2,7 miliona zł. Gruntowna modernizacja tej ulicy zakończy się w kwietniu 2024 roku.

Na budowę całkiem nowej drogi, która połączy ul. Toruńską z ul. Kwiatową i Focha trzeba wydać prawie 4 miliony zł. Dofinansowanie sięgnie 2 milionów zł. Oddanie do użytku łącznika przewidziane jest na koniec 2023 roku.  

Umowę w sprawie dofinansowania obu bardzo ważnych inwestycji drogowych prowadzonych w centrum miasta podpisali dziś w Ratuszu wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mamy to na piśmie! Wicewojewoda Józef Ramlau i prezydent Maciej Glamowski podpisali dziś umowę na dofinansowanie inwestycji drogowych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu