Marsz 4 czerwca w Warszawie z udziałem licznej grupy grudziądzan przeszedł od al. Ujazdowskich na plac Zamkowy (zdjęcia)

Grudziądzanie wybrali się do stolicy na marsz 4 czerwca trzema autokarami, ale wielu pojechało własnymi środkami lokomocji.

Pogoda dopisała, co sprzyjało frekwencji. W opozycyjnym marszu zainicjowanym przez szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska wzięli udział m.in. poseł Tomasz Szymański, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Paweł Napolski, radni Koalicji Obywatelskiej. – Wspaniale, że jesteśmy razem. Chodzi nam o wolność i prawa obywatelskie oraz odpowiednią rangę dla samorządów – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Marsz poparł m.in. Ruch Samorządowy Tak dla Polski.

Dlaczego akurat data 4 czerwca? W 34. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce, właśnie 4 czerwca…

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marsz 4 czerwca w Warszawie z udziałem licznej grupy grudziądzan przeszedł od al. Ujazdowskich na plac Zamkowy (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu