Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Grudziądza, z Bazyliki do Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek

Uczestnicy marszu wyruszyli z parafii św. Mikołaja Mikołaja Biskupa (Bazyliki Kolegiackiej) i dotarli do ogrodów Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, gdzie wzięli udział w festynie rodzinnym.

W marszu uczestniczyli dorośli, młodzież i dzieci a także całe rodziny.

Po wysłuchaniu fragmentów nauczania św. Jana Pawła II i błogosławieństwie od Matki Bożej Łaskawej, patronki Grudziądza marsz wyruszył w niedzielę około godziny 15.00. Uczestnicy przeszli do ogrodów Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety ulicami: Kościelną przez plac Miłośników Astronomii, Starą, Wybickiego, Sikorskiego, Mikołaja z Ryńska.

Przy pięknej pogodzie odbył się piknik u sióstr Elżbietanek przy ul. Mikołaja z Ryńska. W ogrodach, podczas festynu odbyły się konkursy rodzinne oraz zabawy dla młodzieży i dzieci. Siostry z Zakonu św. Elżbiety zaprosiły chętnych do obejrzenia „Okna Życia” i pomieszczeń przeznaczonych dla przedszkola. Od lat, właśnie w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety istnieje Okno Życia, w którym już uratowano nowonarodzone, pozostawione w nim dzieci.

Uczestników pikniku częstowano smaczną grochówką wojskową przyrządzoną przez Towarzystwo Brata Alberta. Był też tort od marszałka Piotra Całbeckiego, ufundowany specjalnie na Marsz dla Życia i Rodziny w Grudziądzu.

Podczas festynu w ogrodach nie zabrakło muzyki, wspólnego śpiewania i tortu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Grudziądza, z Bazyliki do Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu