Marta Jarzynka z Domu Pomocy Społecznej w Grudziądzu na setne urodziny otrzymała medal od marszałka! (Zdjęcia) 

Mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Grudziądzu Marta Jarzynka świętowała 100. urodziny! Podczas uroczystego spotkania Medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego wręczył Jubilatce Zbigniew Sosnowski a specjalny list gratulacyjny Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Z okazji ukończenia 100 lat pani Marta Jarzynka odebrała mnóstwo życzeń, m.in. od wiceprezydent Grudziądza Róży Lewandowskiej, która wręczyła Jubilatce specjalny list gratulacyjny od władz miasta. Było spotkanie urodzinowe, tort i poczęstunek dla gości.

Marta Jarzynka urodziła się 12 listopada 1922 roku w Mrocznie, w województwie warmińsko-mazurskim. W młodości zamieszkała w Grudziądzu. Pracowała w  fabryce zabawek, zajmowała się ręcznym malowaniem figurek. W wolnych chwilach malowała, a spod jej ręki wychodziły piękne obrazy. Chętnie także szyła. Przyjemność sprawiał jej czas spędzony w otoczeniu przyrody. Ma trójkę wnucząt i dwoje prawnucząt.

Oprac. (marz) 

FOT. ANDRZEJ GOIŃSKI

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Marta Jarzynka z Domu Pomocy Społecznej w Grudziądzu na setne urodziny otrzymała medal od marszałka! (Zdjęcia) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu