Miasto wyłania projektantów, którzy przygotują dokumentację rozbudowy obu linii tramwajowych w Grudziądzu

Czy władze Grudziądza podtrzymują plany budowy linii tramwajowej do osiedla Mniszek i przedłużenia linii numer 1?

Tramwaje linii nr 1 w Grudziądzu jeżdżą tylko w razie pilnej potrzeby, np. gdy remontowana jest główna linia nr 2. Na zdjęciu: tramwaj linii nr 1 skręca w ulicę Dworcową.

Od tej koncepcji nie odstępujemy. Komunikacja tramwajowa jest ekologiczna. Są więc duże szanse na pozyskanie funduszy zewnętrznych na rozbudowę linii tramwajowych w naszym mieście – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza na niedawnym spotkaniu z mieszkańcami w Centrum Kształcenia Ustawicznego. – Aktualnie wyłaniamy projektantów, którzy przygotują dokumentację na rozbudowę linii tramwajowej w kierunku Mniszka, do Szosy Toruńskiej. Pętla znajdować się będzie w okolicach biurowca La Rive przy ul. Składowej. Nie przy fabryce, ale biurowcu La Rive.

Projektanci przygotują także dokumentację zmodernizowania linii nr 1 w kierunku dworca kolejowego. – Obejmie ona ulicę Królewską, pobiegnie wzdłuż ulicy Rapackiego do ronda PePeGe i z powrotem do alei 23 Stycznia. Przewidujemy rozbudowę obu linii tramwajowych w Grudziądzu – zapewnił prezydent Maciej Glamowski. – Kiedy będziemy ubiegać się o fundusze zewnętrzne na rozbudowę sieci tramwajowej w mieście, chcemy mieć gotową dokumentację projektową.

W planach zagospodarowania przestrzennego Grudziądza uwzględnione jest miejsce na rozbudowę linii tramwajowych.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Tramwaj linii nr 1 kończy trasę przy dworcu głównym PKP w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Miasto wyłania projektantów, którzy przygotują dokumentację rozbudowy obu linii tramwajowych w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu