Michał Sztybel, nowy wojewoda kujawsko-pomorski spotkał się w Ratuszu z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim

W spotkaniu uczestniczył Paweł Napolski, reprezentujący wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Szymańskiego.

Od prawej: prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, wojewoda Michał Sztybel i reprezentujący wiceministra Tomasza SzymańskiegoPaweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.

– Rozmawialiśmy o inwestycjach w Grudziądzu i ich niewielkim wsparciu przez poprzedni rząd – komentował swoją poniedziałkową wizytę w Grudziądzu wojewoda Michał Sztybel. – Ponadto poinformowałem o złożeniu wniosku w sprawie powołania na stanowisko wicekurator oświaty Beaty Sikorskiej, wieloletniej dyrektorki IV LO w Grudziądzu.

Wojewoda Michał Sztybel podkreślił, że pieniądze z różnych funduszy powinny być dzielone w regionie sprawiedliwie. – Na przykład z Funduszu Dróg Samorządowych Grudziądz otrzymał 360 zł na mieszkańca, podczas gdy średnia w województwie wyniosła 720 zł na osobę – mówił wojewoda. – Tymczasem gmina, z której pochodzi były wojewoda dostała na mieszkańca czterokrotnie więcej niż średnia w naszym regionie.

Na uczciwe dzielenie pieniędzy w województwie liczy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Spodziewam się, że nasza współpraca z nowym wojewodą będzie partnerska – mówił z dużą nadzieją. – Liczę na pomoc wojewody w przejęciu przez nasz samorząd nieruchomości PKP, na których trzeba wybudować kolejny etap ulicy Dworcowej. Zależy nam też na pozyskaniu gruntów KOWR-u, które chcemy zagospodarować.

Z rozmów wojewody z prezydentem wynikało też, że w Grudziądzu powstanie przedstawicielstwo Urzędu Wojewódzkiego.

Politycy udali się w trójkę na Rynek, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w związku ze 104. rocznicą powrotu Grudziądza do wolnej Polski.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Michał Sztybel, nowy wojewoda kujawsko-pomorski spotkał się w Ratuszu z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu