Międzynarodowy Jazzowy Wieczór w teatrze w ramach projektu C-CITY już 4 czerwca. Wystąpią muzycy z Gütersloh, Broxtowe i Grudziądza

Koncert rozpocznie się we wtorek o godz. 19.00. Wstęp na bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CK Teatr  i Informacji Turystycznej (może jeszcze są).


Zespół The Sazerac Swingers z partnerskiego miasta Gütersloh

Międzynarodowy Jazzowy Wieczór już 4 czerwca (wtorek) w Centrum Kultury Teatr. W kasie CK Teatr i w Informacji Turystycznej można było odbierać wejściówki na ten międzynarodowy koncert, który odbędzie się w ramach III Konferencji C-City. Jej gospodarzem tym razem jest Grudziądz. Bohaterowie koncertu to grono muzycznych przyjaciół, którzy właśnie dzięki projektowi C-City swą cenną znajomość zawarli. Projekt łączy pięć europejskich miast: Broxtowe, Châteauroux, Falun, Gütersloh i Grudziądz.

4 czerwca na scenie grudziądzkiego teatru wystąpią:

Brytyjska wokalistka Jeanie Barton z Broxtowe.

Jeanie Barton z Broxtowe – znakomitą i zmysłową brytyjską wokalistkę, absolwentkę harmonii jazzowej w Morley College w Londynie. Jeanie Barton studiowała improwizację u zdobywczyni nagrody BBC Jazz Anity Wardell. Została uznana za Najlepszą Debiutantkę Marlborough Jazz Festival 2015. Pisze również dla London Jazz News i Nottingham Live.

The Sazerac Swingers z Gütersloh znany już grudziądzkiej publiczności ze znakomitego koncertu w Klubie Akcent w czerwcu 2022 r. Określany przez  Jazzthetik jako „odświeżająco anarchiczny i bezczelny”, The Sazerac Swingers to obecnie jeden z najlepszych europejskich zespołów grających nowoczesny, młody jazz z Nowego Orleanu. Żadnego retro, żadnego vintage, żadnego odrodzenia. Mają swoje własne brzmienie oraz imponującą energię i prezencję. Elektryzują tłumy na festiwalach i koncertach klubowych, zapewniając show, które nie ma sobie równych. (Magazyn Rhein-Main).

Taste Jazz Band z Grudziądza, którego trzon stanowią ikony grudziądzkiej sceny muzycznej: pianista Tomasz Gust i basista Tadeusz Linowski, to zawsze porcja pozytywnej energii, obok której nie można przejść obojętnie. Skład zespołu gwarantuje najwyższy poziom. To artyści od lat związani z naszą sceną muzyczną, którymi Grudziądz pochwalić się może na arenie krajowej i międzynarodowej.

Znakomity gitarzysta basowy Tadeusz Linowski z zespołu Taste Jazz Band.

Artyści zapowiadają zaskakujące muzyczne niespodzianki a zwieńczeniem będzie wspólne jam session.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Międzynarodowy Jazzowy Wieczór w teatrze w ramach projektu C-CITY już 4 czerwca. Wystąpią muzycy z Gütersloh, Broxtowe i Grudziądza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu