Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy w Grudziądzu rozwija się! 20 czerwca koniec 1. semestru. Zapisy na drugi od 12 czerwca   

Semestr letni rozpoczął się 3 marca a zakończy 20 czerwca. To udany projekt prowadzony przez miasto pierwszy raz. Będzie kontynuacja i poszerzenie oferty.

Daria Boguszyńska, koordynatorka projektu: – Zapytaliśmy seniorów, czy taka formuła zajęć im odpowiada i czy spełnia ich oczekiwania. Zgodnie z ich sugestiami wprowadzimy zmiany w 2. semestrze. Z tyłu, od lewej: Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, prof. Aleksander Goch – opiekun MCW i Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.

Seniorzy chętnie uczestniczą w zajęciach w ramach 1. semestru. Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy rozpoczęło działalność z grupą seniorów, ale z czasem włączone będą do tego projektu także dzieci i młodzież.

– Nasi studenci sygnalizują, że zajęcia są ciekawe i przydatne. Są zadowoleni z ich przebiegu – mówi prezydent Maciej Glamowski, który też jest wśród wykładowców. – Wiem, jaka to wymagająca, ale także dociekliwa i zaangażowana publiczność. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami będziemy rozwijać Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy.

Zakończenie pierwszego semestru przez 44 seniorów już wkrótce, bo 20 czerwca (wtorek) w teatrze. Uroczyste podsumowanie i zakończenie rozpocznie się o godz. 11.00.

– Na samym początku tego projektu dużo było znaków zapytania – przypomina prof. Aleksander Goch, opiekun Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. – Dziś już wiemy, że okazał się on ogromnym sukcesem, zarówno jeśli chodzi o edukację, ale i motywację do działań.

Do semestru letniego przystąpiło 51 osób. Kilka zrezygnowało wyłącznie z powodów zdrowotnych.

– Mieliśmy wykłady, ćwiczenia, zajęcia ruchowe – informuje Daria Boguszyńska, koordynator projektu. – Zapytaliśmy seniorów, czy taka formuła zajęć im odpowiada, czy spełnia ich oczekiwania. Przeprowadziliśmy anonimową ankietę, by dokładnie poznać ich potrzeby i je zrealizować.

Formuła drugiego semestru zostanie nieco zmieniona. Seniorzy będą zapisywać się na wybrane, konkretne zajęcia, a nie – jak do tej pory – na cały program. Spowoduje to zwiększenie liczby słuchaczy MCW.

Zapisy rozpoczną się 12 czerwca. Od godziny 9.00 w grudziądzkiej Marinie przyjmowane będą dokumenty. Istnieje też możliwość składania ich drogą elektroniczną na adres: mcw@um.grudziadz.pl

Rekrutacja potrwa do 30 czerwca.

Wśród proponowanych zajęć znajdują się taki bloki tematyczne jak: Nasz cyfrowy świat, Sztuka Cię szuka, Piosenka dobra na wszystko, Zajęcia ruchowe, Język angielski, Muzyczne podróże ze sztuką w tle i Co szepczą mury?

– Panuje wciąż pogląd, że seniorzy są ważni, niemniej jednak trochę odsuwani na bok – mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza. – Tymczasem osoby te, będące po pełnym etapie swojej aktywności zawodowej i rodzinnej są ludźmi tym bardziej pięknymi, mądrymi i świadomymi. Mają bowiem za sobą bagaż ogromnego doświadczenia. Zajęcia w ramach Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy pokazują nam, że wystarczy dać seniorom przestrzeń, by mogli oni realizować swoje pasje i być nadal aktywnymi.

Trwają przygotowania do drugiego semestru Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy a jednocześnie prace nad dalszym rozwojem i zaangażowaniem w ten szeroki projekt dzieci oraz młodzieży.

Zajęcia MCW prowadzone są w marinie w Grudziądzu. Z czasem Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy przeniesie się do wyremontowanego Domu Korzeniewskich na Rynku.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy w Grudziądzu rozwija się! 20 czerwca koniec 1. semestru. Zapisy na drugi od 12 czerwca   

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu