Ministerstwo Obrony Narodowej deklaruje prawie 7 milionów zł. na remont ul. Fortecznej i Jagiełły w Grudziądzu. To drogi prowadzące do obiektów militarnych

Wykonanie dokumentacji projektowej na modernizacje tych ulic już wpisano do budżetu miasta na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Nawierzchnia ulicy Fortecznej wymaga remontu.

Radni postanowili zabezpieczyć w budżecie na 2024 rok około 250 tysięcy złotych na dokumentację projektową.

Rozmowy wiceministra Tomasza Szymańskiego i prezydenta Macieja Glamowskiego w MON przynoszą rezultaty.

– Ulice Forteczna i Jagiełły prowadzą do obiektów militarnych, dlatego ich modernizacje mogą być finansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej – objaśnia prezydent Maciej Glamowski. – Codziennie poruszają się po nich pojazdy wojskowe. Również mieszkańcy wiele razy zgłaszali pilną potrzebę remontu tych ulic a także innych w tej części Grudziądza.

MON deklaruje prawie 7 milionów zł. na dofinansowanie remontu dwóch ulic: około 2,5 mln zł. na przebudowę ulicy Fortecznej i 4,5 mln zł. na remont ul. Jagiełły.

– To nasze kolejne inwestycje w drogi w Śródmieściu – mówi prezydent Maciej Glamowski. – Dobiega końca przebudowa ulicy Kościuszki. Będziemy modernizować strategiczną ulicę Mieszka I. Remont Fortecznej i Jagiełły sprawi, że bardzo ważne drogi w tej części miasta zyskają nowe nawierzchnie, którymi będzie można poruszać się komfortowo.

Po wykonaniu w tym roku dokumentacji projektowej, rozpoczęcie robót drogowych możliwe jest pod koniec tego roku lub na przełomie lat 2024/2025.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej deklaruje prawie 7 milionów zł. na remont ul. Fortecznej i Jagiełły w Grudziądzu. To drogi prowadzące do obiektów militarnych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu