Młoda grudziądzanka robi karierę. Monika Horna-Cieślak została wybrana przez Sejm RP na Rzecznika Praw Dziecka

Zgodę na jej powołanie musiał jeszcze wyrazić Senat. Adwokatka i działaczka społeczna była wspólną kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy.

Mecenas Monika Horna-Cieślak zastąpi na tym stanowisku Mikołaja Pawlaka, który był Rzecznikiem Praw Dziecka od 2018 roku.

Monika Horna-Cieślak uzyskała rekomendację Naczelnej Rady Adwokackiej.

Jest bardzo aktywna szczególnie w sferze ochrony praw dzieci i młodzieży. Brała udział w tworzeniu bardzo ważnych aktów prawnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci i kobiet. Jest współautorką nowelizacji Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, która ma wzmocnić ochronę dzieci przed przemocą. W 2019 roku odniosła sukces wygrywając konkurs „Rising Start – Liderzy Jutra”. Została też nagrodzona pierwszym wyróżnieniem w konkursie „Prawnik Pro Bono”. Pełni funkcję przewodniczącej Sekcji Praw Dziecka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.         

Adwokatka Monika Horna-Cieślak jest grudziądzanką. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.

Co sama powiedziała po wyborze na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka? Jak traktuje swoją misję?  

– To nie jest urząd partii politycznej, to nie jest urząd światopoglądu jednego człowieka. Nie może nikogo segregować, nie może nikogo dyskryminować – oświadczyła.

14 grudnia nastąpi oficjalna zmiana na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka. Zgodę na powołanie nowego rzecznika musiał też wyrazić Senat RP.

(marz)

Fot. ANNA STRZYŻAK/Kancelaria Sejmu RP

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Młoda grudziądzanka robi karierę. Monika Horna-Cieślak została wybrana przez Sejm RP na Rzecznika Praw Dziecka

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu