„Młyn Energii” w Grudziądzu o krok bliżej. Marszałek Piotr Całbecki przyjechał na podpisanie umowy z wykonawcą robót (zdjęcia)

Marszałkowskie Centrum – pierwsze z czterech w województwie  kujawsko-pomorskim –  przybliżyło się już konkretnie.  

Marszałek Piotr Całbecki wziął dziś w Grudziądzu udział w podpisaniu umowy z wykonawcą prac budowlanych na terenie „Młyna Energii” Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji i Innowacji w Toruniu.

– Niebywale atrakcyjna placówka powstaje w naszym mieście – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – „Młyn Energii” będzie reprezentacyjnym obiektem o  charakterze kulturalno-edukacyjnym. Wspaniale, że niszczejący przez wiele lat zabytkowy Młyn został uratowany i zyska nowy blask. W odrestaurowanym obiekcie powstanie laboratorium nauk ścisłych, z czego korzystać będzie m.in. młodzież w wieku szkolnym. Będzie także przestrzeni do relaksu i rozrywki, stąd w „Młynie Energii” nie zabraknie kameralnej sali koncertowej i oryginalnej kawiarenki.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli także: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł Tomasz Szymański, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Michał Czepek, obaj wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Paweł Napolski i Jakub Kopkowski.

Prace przy Młynie Górnym w Grudziądzu są od dłuższego czasu prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Młyn Energii” w Grudziądzu o krok bliżej. Marszałek Piotr Całbecki przyjechał na podpisanie umowy z wykonawcą robót (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu