Możemy na 3 godziny zapomnieć o telefonach, smartfonach i pobuszować w książkach? Podczas Nocy Bibliotek – 1 października  

Do ogólnopolskiej Nocy Bibliotek włącza się nasza książnica. Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego zaprasza w sobotę, 1 października w godzinach 18.00-21.00. Co czeka na czytelników w gmachu przy ul. Legionów 28? Spotkanie z pisarką, spektakl, wypożyczanie książek „w ciemno”, gry i zabawy.

Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego przygotowała na sobotę, 1 października sporo atrakcji dla czytelników.

W Czytelni Czasopism o godz. 18.00  rozpocznie się spektakl Teatru Rodzinnego w Grudziądzu „Próby, czyli Patchwork VI” w reżyserii Krzysztofa Rotnickiego. O czym jest spektakl? O teatrze. Zobaczymy, jak spierają się aktorzy z reżyserem o sztukę, którą mają wystawić. Aktorzy nie zgadzają się na propozycję reżysera i kolejno zgłaszają swoje propozycje. Nie odpowiadają one jednak reżyserowi. Obie strony ponawiają próby przeforsowania swojej propozycji co powoduje jeszcze większe skłócenie obu stron i w efekcie nie dojdzie do żadnej premiery.

O godz. 19.30 rozpocznie się spotkanie autorskie z Moniką Cieluch – grudziądzanką, która zadebiutowała powieścią obyczajową „Miłość szeptem mówiona” (2018 r.). Później wydano jej trylogię „Niepokorni” i powieść sensacyjną „Do ostatniej kropli krwi”. Popularność zyskała dzięki komedii romantycznej  „A niech to szlag!” Będzie można z nią porozmawiać np. o tym, jak wpływa na czytelników poprzez emocje, jak tworzy bohaterów, jak pisze, by czytelnicy uwierzyli w przedstawiane przez nią sytuacje.

W wypożyczalni głównej przez bite trzy godziny prowadzone będzie wypożyczanie książek „w ciemno” a w dziale dla dzieci i młodzieży – „Magii moc w biblioteczną noc” czyli konkursy, zabawy, inscenizacje, gra biblioteczna i wypożyczanie książek po omacku.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Możemy na 3 godziny zapomnieć o telefonach, smartfonach i pobuszować w książkach? Podczas Nocy Bibliotek – 1 października  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu