Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dziś odebrał ją w Toruniu prezydent Maciej Glamowski

Atrakcyjny obiekt, który jest dumą Grudziądza, zyskał uznanie marszałka regionu. Wśród innych wyjątkowych inwestycji, wyróżnionych 15 czerwca na gali w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza w toruńskich Jordankach z radością odbiera nagrodę główną marszałka dla Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu. W środku – marszałek Piotr Całbecki.

Marszałek województwa Piotr Całbecki już po raz 23. nagrodził twórców najbardziej wartościowych przedsięwzięć w 13 obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej.

Na XIII Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego wśród wyróżnionych i docenionych inwestycji (nagrodą główną w kategorii „Fundusze unijne”) znalazło się Muzeum Handlu Wiślanego FLIS powstałe przy ul. Spichrzowej. Jest to oddział Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi w Grudziądzu.

– Powstało dzięki kreatywnej, ciężkiej pracy i zaangażowaniu wielu osób – podkreśla prezydent Maciej Glamowski.Odebrana dziś przeze mnie nagroda to wyróżnienie dla wszystkich, którzy swoim trudem doprowadzili do tego, że na kulturalnej mapie naszego miasta zaistniała tak prestiżowa instytucja.

Projekt „Dostosowanie grudziądzkich spichlerzy do nowej funkcji na rzecz kultury” pozwolił na odrestaurowanie Spichlerza 33-35, dzięki czemu ten zaniedbany obiekt przywrócono miastu. Zyskał nowy blask. Dziś odwiedzają go liczne rzesze mieszkańców i turystów.

Muzeum FLIS to jedna z najnowocześniejszych instytucji kultury w regionie i kraju. Wykorzystane są tu nowoczesne technologie co przyciągnęło także najmłodszych zwiedzających. Dzięki nowemu oddziałowi liczba zwiedzających Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi tylko w okresie styczeń-maj 2023 wzrosła o 5.780 osób. Od otwarcia Muzeum Handlu Wiślanego FLIS we wrześniu 2022 roku liczba zwiedzających wzrosła aż o ponad 10 tysięcy!

(ma)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dziś odebrał ją w Toruniu prezydent Maciej Glamowski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu