Muzeum Handlu Wiślanego FLIS zgarnęło dwie wojewódzkie nagrody: w konkursie MUSEJON – Wydarzenie Roku i „Dziedzictwo Wieków”! Dziś zostały wręczone (zdjęcia)

Gala ogłoszenia i uhonorowania laureatów odbyła się w Grudziądzu, jako że mamy podwójnego zwycięzcę i… znakomite miejsce do zorganizowania uroczystości dla finału konkursów w województwie kujawsko-pomorskim.

Dyrektor Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi w Grudziądzu Wioletta Pacuszka (druga od lewej), Paweł Urbanowski – kierownik Muzeum Handlu Wiślanego FLIS i Emilia Markot-Borkowska z grudziądzkiego Muzeum bardzo szczęśliwi ze zdobycia dwóch głównych nagród w wojewódzkich konkursach.

Medale i nagrody wręczali: członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radna województwa Katarzyna Lubańska.

W 12. edycji konkursu „Dziedzictwo Wieków” w kategorii „prace konserwatorskie i restauratorskie” medal za 1. miejsce  zdobyli: ks. Bartosz Wojtaszek, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach gm. Dobrcza i Hanna Belczyk – wykonawca prac konserwatorskich. (Za odnowę wnętrza kościoła filialnego p.w. Niepokalanego Poczęcia Maryi w Kozielcu).

Medal za spichlerze nr 33 i 35 w Grudziądzu, gdzie powstało Muzeum Handlu Wiślanego FLIS, odebrali: Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, Michał Bryłka, firma 3JM – wykonawca i Małgorzata Gałązka-Nikonow, kierownik  prac konserwatorskich.

W tej kategorii medal otrzymali także: ks. prałat Wojciech Niedźwiecki – proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu i wykonawca –  Katarzyna Polak – za prace konserwatorsko-restauracyjne przy blendach i fryzach prezbiterium oraz zakrystii kościoła WNMP.

W czwartej edycji konkursu MUSEJON – KUJAWSKO-POMORSKIE MUZEALNE WYDARZENIE ROKU  w kategorii WYSTAWA  główną nagrodę otrzymało Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu a wyróżnienia: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu i  Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Muzeum Handlu Wiślanego FLIS zgarnęło dwie wojewódzkie nagrody: w konkursie MUSEJON – Wydarzenie Roku i „Dziedzictwo Wieków”! Dziś zostały wręczone (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu