Muzycy Wojciech Zięba i Łukasz Pryłowski oraz literat Zdzisław Brałkowski ze stypendiami prezydenta Grudziądza na 2023 rok (zdjęcia)

Finansowe wsparcie miasta umożliwi im zrealizowanie ambitnych projektów. Każdy z nich już ma na swoim koncie udane przedsięwzięcia i planują jeszcze lepsze. Dziś (19 stycznia) w Ratuszu otrzymali decyzje o przyznaniu stypendium.  

Od lewej: Zdzisław Brałkowski, wiceprezydent Szymon Gurbin, Wojciech Zięba z córeczką i Łukasz Pryłowski. FOT. MARYLA RZESZUT

Decyzje o przyznaniu stypendiów wręczył grudziądzkim twórcom Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza. – Życzę kolejnych sukcesów. Miasto wspiera i będzie wspierać takie i podobne projekty zdolnych grudziądzan – podkreślił wiceprezydent Szymon Gurbin. – Są oni znakomitymi ambasadorami Grudziądza.

Na co stypendyści przeznaczą otrzymane pieniądze?

Wojciech Zięba odebrał decyzję o stypendium artystycznym w asyście swojej córeczki, która namalowała świetny obraz, zainspirowana kosmosem.

Wojciech Zięba popularyzuje kosmos poprzez muzykę. Jest członkiem zespołu „Voices of the Cosmos”. Otrzymał stypendium prezydenta Grudziądza w wysokości 5.400 zł. Przeznaczy je  na nagranie albumu koncertowego zespołu z trasy w latach 2021-2022. Premiera albumu ma się odbyć 19 lutego 2023 r., czyli na dzień 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Ten projekt idealnie wpisuje się w obchody Roku Kopernika 2023. – Wiele zespołów prezentuje muzykę „kosmiczną”, ale my jako jedyny w Polsce zespół odtwarzamy oryginalne, prawdziwe dźwięki z kosmosu i to nas wyróżnia – objaśnia Wojciech Zięba. – Poza tym odgłosy kosmosu są wciąż nowe. Kiedy rozpoczynaliśmy projekt nie było wówczas takich dźwięków pochodzenia kosmicznego jakie są dziś. Inspiracja kosmosem nigdy się nie skończy.

Wojciech Zięba otrzymał stypendium artystyczne po raz czwarty.

Decyzję o przyznaniu stypendium odbiera Łukasz Pryłowski z zespołu „Let Us Love”.

Łukasz Pryłowski to grudziądzki muzyk, wokalista zespołu „Let Us Love”. Otrzymane stypendium w wysokości 7.500 zł. umożliwi mu nagranie debiutanckiej płyty zespołu. – Dzięki stypendium otwierają się nam drzwi do lepszego studia nagraniowego. Także koszty eksploatacji sprzętu muzycznego łatwiej nam będzie ponieść – komentuje Łukasz Pryłowski. – Wszędzie, gdzie gramy, podkreślamy, że jesteśmy z Grudziądza.

Zdzisław Brałkowski to literat, autor wielu grudziądzkich publikacji. Napisał m.in. ciekawą książkę Syberia – inny świat”. Stypendium 6.000 zł.  przeznaczy na wydanie VI tomu z cyklu „Zza zasłony czasu”, w którym opisze swoje wspomnienia z lat 80.  Szósty tom będzie nosić tytuł „Dojrzałe lata” i znajdziemy tam wątki grudziądzkie. Zdzisław Brałkowski był już stypendystą miasta Grudziądza w 2016 r. Stypendium otrzymał wówczas na wydanie książki  „Młodość szczęśliwa”.

Stypendia artystyczne przyznawane są w Grudziądzu od 2012 roku. Takiego wsparcia miasto  udzieliło grudziądzkim artystom i twórcom kultury 76 razy.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Od lewej: Michał Czepek – dyrektor wydziału kultury i sportu, literat Zdzisław Brałkowski, wiceprezydent Szymon Gurbin i muzyk Łukasz Pryłowski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Muzycy Wojciech Zięba i Łukasz Pryłowski oraz literat Zdzisław Brałkowski ze stypendiami prezydenta Grudziądza na 2023 rok (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu