MZK Grudziądz ogłosił przetarg na dostawę 3 nowych tramwajów do października 2026 roku. Mają mieć co najmniej jedną część niskopodłogową

To przetarg ponowiony. Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu chciałby kupić trzy nowoczesne, wysokiej jakości tramwaje wieloczłonowe, w pełni lub częściowo niskopodłogowe.

Grudziądz. Tramwaj z segmentem niskopodłogowym. FOT. MARYLA RZESZUT

Tramwaje mają mieć maksymalnie 30 metrów długości. Muszą być co najmniej dwuczłonowe, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym.

Wśród warunków określonych w przetargu jest m.in. szerokość pudła tramwaju, która powinna mieć od 2,350 do 2,4 metra. Wagony mają zabierać na pokład co najmniej 170 pasażerów, w tym przynajmniej 30 na miejscach siedzących. W części z obniżoną podłogą powinno być również miejsce dla osób na wózku inwalidzkim.

MZK uwzględnia opcję, że zamawiane wagony będą mieć więcej niż jeden niskopodłogowy człon, z możliwością ich przedzielenia członem z wysoką podłogą.

Każda strefa niskopodłogowa ma mieć osobne drzwi. Zamawiane tramwaje mają być wyposażone w ogrzewanie i klimatyzację oraz monitoring wizyjny. Także w system zliczania pasażerów i system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Realizacja zamówienia przewidziana jest do 30 października 2026 roku. O wyborze najlepszej oferty decydować będzie cena (w 60 procentach), rozwiązania techniczne (30 procent) i warunki gwarancji (10 procent). W rozwiązaniach technicznych wyszczególniony jest wymóg zastosowania wózków skrętnych o kącie obrotu powyżej 10 procent.

FOT. MARYLA RZESZUT
FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

MZK Grudziądz ogłosił przetarg na dostawę 3 nowych tramwajów do października 2026 roku. Mają mieć co najmniej jedną część niskopodłogową

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu