MZK Grudziądz 29 listopada otrzymał pierwsze 4 autobusy hybrydowe z kupionych 12. Pozostałe dotrą w grudniu. Wartość projektu: ponad 35 mln zł. Dofinansowanie: ponad 24 mln zł.

Transakcja obejmuje także dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu elektronicznej karty miejskiej do zakupu biletów.

12 autobusów hybrydowych dla grudziądzkiego przewoźnika kupionych zostało z kończącej się perspektywy unijnej. Pierwsze cztery dotarły 29 listopada. Pozostałych 8 powinno dotrzeć do Grudziądza na początku grudnia.

Wartość całego projektu to ponad 35 milionów złotych. Dofinansowanie przekracza 24 miliony zł.

Po dostarczeniu wszystkich 12 nowych hybryd w MZK Grudziądz będzie 65 autobusów, w tym 17 elektrycznych i 19 hybrydowych. To już ponad połowa całej floty grudziądzkiego MZK.

Równocześnie wdrażany będzie nowoczesny, elektroniczny system umożliwiający zakup biletów.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

MZK Grudziądz 29 listopada otrzymał pierwsze 4 autobusy hybrydowe z kupionych 12. Pozostałe dotrą w grudniu. Wartość projektu: ponad 35 mln zł. Dofinansowanie: ponad 24 mln zł.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu