Na VII Festiwalu Fado w grudziądzkim teatrze 12 i 13 lipca wystąpią: słynna Mariza, Antonio Zambujo, Teresinha Landeiro i Piwnica pod Baranami

– Wysoko ustawili w tym roku poprzeczkę organizatorzy festiwalu w Grudziądzu – przyznaje Marcin Kydryński, który tradycyjnie poprowadzi to wydarzenie.

Królowa fado – MARIZA z Portugalii wystąpi na festiwalu w Grudziądzu 13 lipca.

Gości festiwalu przywita Przemysław Talkowski. W pierwszym dniu – 12 lipca o godz. 18.00 na scenie teatru wystąpią: Teresinha Landeiro i Piwnica pod Baranami z Krakowa. W drugim dniu – 13 lipca o godz. 18.00 – fantastyczna MARIZA i ANTONIO ZAMBUJO.  

To już siódmy z kolei Festiwal Fado w Grudziądzu. Miasto wcześniej organizuje – po raz pierwszy – wydarzenie Fado nad Wisłą (5-11 lipca), na którego „portugalskie” atrakcje wstęp jest wolny.

Dwie wielkie gwiazdy muzyki fado w Portugalii: MARIZA (z lewej) i ANA MOURA.

Na VII FESTIWAL FADO w teatrze trzeba kupić bilet. Gwiazdą na pewno będzie MARIZA – królowa fado, która czuje tę muzykę jak rzadko który wykonawca. Jej głos pełen głębi i mocy porusza serca i zjednuje publiczność. Jest w Portugalii jeszcze tylko jedna gwiazda fado tego formatu – Ana Moura. Obie lśnią od lat wykonując niepowtarzalną muzykę fado, a jedna z nich – Mariza zawita do Grudziądza!  Jeszcze 7 lipca ma wielki koncert w Teatro del Generalife w Portugalii a 13 lipca zaśpiewa u nas!  

ANTONIO ZAMBUJO – wyjątkowo utalentowany i charyzmatyczny wykonawca, którego energia udziela się widzom.  

TERESINHA LANDEIRO – artystka o subtelnym wdzięku i wielkiej wrażliwości ma swoich fanów na całym świecie.

PIWNICA POD BARANAMI z Krakowa – legenda polskiej sceny muzycznej, zabierze w podróż przez historię i tradycję, przywołując piękno i bogactwo niezapomnianych piosenek Ewy Demarczyk i Marka Grechuty.

To rzadka okazja, by delektować się takim połączeniem różnych kultur (fado i krakowska Piwnica pod Baranami) podczas jednego wydarzenia.

Festiwal otworzy rodowity grudziądzanin, znany z prowadzenia programu telewizyjnego „Państwo w Państwie” Przemysław Talkowski a poprowadzi – Marcin Kydryński.

Na powitanie i w przerwach tradycyjnie już serwowana będzie lampka wina i poczęstunek. Przewidziana jest też niespodzianka – wschodząca gwiazda, utalentowany  wiolonczelista JAN DIUG DIUDCELO.

Bilety na: kupbilecik.pl

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Na VII Festiwalu Fado w grudziądzkim teatrze 12 i 13 lipca wystąpią: słynna Mariza, Antonio Zambujo, Teresinha Landeiro i Piwnica pod Baranami

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu