Na Górze Zamkowej w sobotni wieczór będzie jak przed wojną. Standardy światowe zagra Los Angeles Trio. Obejrzymy stary film z Eugeniuszem Bodo

13 sierpnia wieczorem na Górze Zamkowej w Grudziądzu – kolejna odsłona festiwalu Lato na Starym Mieście. Najpierw Los Angeles Trio wprowadzi nas w klimat muzyki XX-lecia międzywojennego. A więc standardy światowe, muzyka filmowa i polskie utwory z lat 20. i 30. Po koncercie projekcja filmu „Piętro wyżej” z Eugeniuszem Bodo.  

Los Angeles Trio gra elegancka muzykę w stylu Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych AP.

Skład zespołu LA Trio mówi sam za siebie: Bogdan Hołownia, Andrzej „Bruner” Gulczyński i na perkusji Józef Eliasz. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.

Po tej znakomitej muzycznej „przygrywce” przeniesiemy się w świat filmu. Też z dwudziestolecia międzywojennego.  Projekcja filmu „Piętro wyżej” z cyklu „W starym kinie” zapowiada się świetnie. Reżyserem jest Leon Trystan a w głównych rolach występują: Eugeniusz Bodo, Józef Orwid i Helena Grossówna.

Imprezy na Górze Zamkowej w Grudziądzu mają niepowtarzalna scenerię. FOT. MARYLA RZESZUT

Beata Kastner, rzecznik CK Teatr w Grudziądzu zapowiada: – Zachęceni pozytywnym odbiorem dotychczasowych spotkań na Górze Zamkowej przy muzyce i starym kinie zapraszamy na takie spotkanie również w tym roku. Tym razem muzyka jest w pierwszej części wieczoru, gdzie usłyszymy największe przeboje światowe i polskie z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W drugiej części wieczoru proponujemy seans „Piętro wyżej” z serii „w starym kinie”. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej kasowych filmów ówczesnych lat. Chcielibyśmy, aby niecodzienny seans, doskonała muzyka i nastrój tego miejsca ponownie wprowadziły nas w klimat i czar dawnych czasów.

Los Angeles Trio w składzie (od lewej): Józef Eliasz, Andrzej „Bruner” Gulczyński i Bogdan Hołownia wystąpi w sobotę w Grudziądzu.

Los Angeles Trio czyli kto?

Grają muzykę utrzymaną w stylistyce charakterystycznej dla Zachodniego Wybrzeża USA. Elegancką, klarowną, relaksująco-swingującą, unoszącą w sobie zapach promenad nadmorskich i dyskretny urok luksusowych nocnych klubów Miasta Aniołów. LA Trio powstało w 1994 r. Jego liderem i duszą jest Bogdan Hołownia – wybitny pianista, ceniony i lubiany w środowiskach jazzowych po obu stronach oceanu. Ukończył m.in. Berklee College of Music w Bostonie. Olbrzymia wiedza muzyczna, doświadczenia niezliczonych koncertów, ciągłe poszukiwanie nowych dróg zapewniły mu miejsce w elicie pianistów jazzowych. 

Na kontrabasie gra Andrzej „Bruner” Gulczyński, niegdyś basista Nocnej Zmiany Bluesa. Dziś ma swój kwartet jazzowy Brunerschaft. Nieprzeciętnie wysokie umiejętności muzyczne sprawiają, że wielu solistów i zespołów chce z nim grać.

Perkusistą jest Józef Eliasz z czołówki polskich perkusistów jazzowych. Mistrz w swojej profesji. Eliasz to kunszt techniczny, wrażliwość muzyczna i doświadczenie. Prowadzi własny big band oraz – jako właściciel i animator – klub jazzowy Eljazz w Bydgoszczy.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Na Górze Zamkowej w sobotni wieczór będzie jak przed wojną. Standardy światowe zagra Los Angeles Trio. Obejrzymy stary film z Eugeniuszem Bodo

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu